Pár v parku

Stalo sa ti niekedy, že si sa zapozerala do niekoho, kto ťa chytil za srdce, no pri pomyslení na vzťah si sa musela zastaviť? Začala si premýšľať o tom, či je to pre teba vhodný partner, čo by na vašu lásku povedalo okolie či ti hlavou hneď bežali rôzne predsudky. Ty by si sa im nepodmanila, ale ostatní nie sú ako ty. Mohli by ťa odsudzovať.

Odsudzovať tvoju lásku, aj keď na to nemajú žiadne právo. No pravdou je, že aj v dnešnej dobe stále existujú nechcené pohľady ľudí, ktorí si myslia, že vedia, čo je správne a čo nie. A najmä, čo by si mala alebo nemala robiť, dokonca, s kým by si (ne)mala byť šťastná. Necháš si však to šťastie ukradnúť?

Predsudky zabíjajú skutočnú lásku

Vieš si predstaviť, koľko ľudí mohlo prežiť krásnu lásku, svoj vlastný romantický príbeh, ak by konali podľa svojho srdca? Ak by nepočúvali svojich rodičov, ktorí pre nich chceli „lepšieho“ partnera. Keby by sa nepozerali na to, že sa ich partner nepáči kamarátom, tak ho radšej nechali. Ak by sa nepozerali na spoločenské postavenie, peniaze, náboženstvo, rasu.

Keď nájdeš niekoho, kto sa dotkne tvojej duše, niekoho, kto nebude iba takým pobláznením, nenechaj ho od seba odísť. Nie iba preto, lebo vám to niekto nepraje. Hlavne nie, ak ide o predsudky, ktoré sú len nepríjemnými myšlienkami v našich hlavách. Stratiť lásku zo strachu je snáď to najhoršie. Keď miluješ, tak to vieš a si si tým istá. Nedovoľ, aby ťa ovládli pochybnosti.

Najkrajšie na milovaní je to, že sa nepozerá na nič iné, len na to, ako sa jeden pri druhom cítite. Či ste najlepší priatelia, milenci, partneri v dobrom aj v zlom. Či sa viete podporiť, či sa rešpektujete, no najmä, či si dôverujete. A môže sa proti vám postaviť pokojne aj celý svet.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating