unsplash.com, pexels.com

Milá žena,

dnes som stretla jedného úžasného človeka, ktorý mi povedal, že je v poriadku cítiť sa občas zle. Totálne vyčerpane. Jednoducho byť na dne, fyzicky i duševne. Ale nie je v poriadku nechať to tak. Uzatvoriť sa do neviditeľnej bubliny a ľutovať sa. A to ti musím napísať – nikdy sa, prosím, neľutuj! Pretože ľútosť ti nič nové neprinesie a nechá ťa v kaluži samoty a úpadku, až kým sa z teba nestane depresívna, apatická troska plná úzkosti. Tak jej, prosím, nedovoľ ukradnúť svoje ja, svoju podstatu, svoju šťastnú verziu samej seba.

Dnes som stretla mnohých, náhliacich sa do práce a späť. Ľudí bez výrazu, ktorí stratili schopnosť rozsievať šťastie vôkol seba a nechali to tak. Zaľúbené páry, ktoré sa síce držali za ruku, ale v skutočnosti sa nevideli. Kamarátov naoko, ktorí kráčali vedľa seba, ale jeden druhého nevypočuli. Zatrpknutého dedka, kráčajúceho o paličke do tichého bytu, ktorý si sám pre seba šomral nadávky. Všetkých týchto ľudí postretla na ich životnej púti seba-ľútosť a prázdnota, ktorá im do sŕdc zasiala čierne diery. Tie sa rozhodli vyplniť nesprávnym spôsobom…zdroj: unsplash.com

Milá žena,

strata vlastnej podstaty a naháňanie sa za ilúziou šťastia ti neprinesie životnú spokojnosť. Prosím, spamätaj sa, kým je čas a kým si ešte na začiatku. Kým ešte len stojíš na pomyselnom rázcestí a rozhoduješ sa, kadiaľ sa vybrať ďalej. Či už si skončila so školou alebo ťa vyhodili z práce, či si prežila ťažký rozchod alebo úmrtie v rodine, nedovoľ žiaľu zahatať ti cestu k žiarivej budúcnosti, ktorú si zaslúžiš!

Začni od seba. A to hneď zajtra, neodkladaj to! Spíš si na papierik všetko to, čo máš na sebe rada a čo chceš zmeniť a v prvom rade – urob niečo pre seba, čo ťa spraví šťastnou, pretože (možno o tom ešte nevieš), ale len jeden tvoj úsmev dokáže druhému človeku zachrániť život.zdroj: pexels.com

Milá žena,

Ty, ktorá si sa ocitla na zlej ceste a nevieš, ako pokračovať ďalej. Mysli teraz v prvom rade na seba a, prosím, neľutuj sa! Keď ťa prepadne smútok, siahni po knihe a nedaj šancu negatívnym myšlienkam voľný priechod. Rob všetko to, čoho sa bojíš, pretože ten strach je len v tvojej hlave. Človek je azda jediný tvor na zemi, ktorý sa bojí nejestvujúceho. Nepripúšťaj si preto do života hrôzu z neznámeho a ber to ako príležitosť spoznať niečo nové, poučiť sa a duševne rásť. Prinúť sa do činností, ktoré ti nie sú až tak po chuti. Ži!

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife