Pexels/cottonbro

Láska sa bez prekážok nikdy nezaobíde. V každom vzťahu, skôr či neskôr, raz príde kríza – väčšia či menšia, jedna alebo pravidelná. Niektoré problémy sprevádza krik, hádky a búchanie dvermi, iné sú poznačené tichou domácnosťou. A niekedy práve to ticho povie ľuďom oveľa viac, ako milióny slov, ktoré nemajú v podstate žiaden význam.

Oveľa dôležitejšie ako slová, sú skutky, a to vo vzťahu platí mnohonásobne viac. Je ľahké povedať niekomu, že ho miluješ, no ťažšie to aj naozaj dokázať. Neplatí to iba na tie krásne chvíle, ale aj na tie, ktoré sú skúškou pre pár. Môže sa stať, že sa dostanete do takého bodu, že si už viac ako dvaja ľudia, ktorí sú spolu, nebudete mať čo povedať.

Problémy ostanú visieť vo vzduchu, nebude sa vám už chcieť viac hádať, nebudete mať potrebu byť k sebe viac úprimní. Iba sa na seba budete mlčky dívať, aj keď obaja vo svojich myšlienkach dobre viete, čo by ste si mali povedať.

V momente, keď medzi vami nastane ticho, vieš, že to smeruje iba k vášmu koncu. Jedine, že by niekto konečne niečo povedal. Lenže, ani jednému z vás sa už nechce riešiť dookola to, čo pokazilo vašu lásku. City sa vyparili, ostali len škaredé výčitky a egá, ktoré sa nechcú prispôsobiť tomu druhému. Keď nastane ticho, už nemá význam znova ho prehlušovať.

Keď vám obom dôjdu sily, keď už pre vás nebude mať vzťah taký význam, aby ste o neho bojovali, aby ste sa ho pokúsili zachrániť, všetky slová sú zbytočné. Neostane vám nič iné, len sa postaviť a v tej tichosti odísť. Všetko ostatné by to iba zhoršilo. I keď, možno je najhoršie to, že človeku, ktorému ste vyznávali lásku, teraz neviete povedať ani pár slov na rozlúčku.

Sú rozchody, pri ktorých lietajú taniere, rozchody, pri ktorých neprestane zvoniť telefón, ale aj rozchody, ktoré sa jednoducho stanú v momente, keď si dvaja ľudia uvedomia, že si viac nemajú čo povedať. A ak neviete prísť na pekné slová, radšej si pre seba nechajte aj tie škaredé. Keď má byť toto váš koniec, nech aspoň v tej tichosti vo vás znie s tým, že spolu s hlukom od vás odíde aj nenávisť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating