Unsplash/Daria Litvinova

Tieto krátke pripomienky ti vylepšia víkend. Vďaka nim si uvedomíš, na čom v živote skutočne záleží a aké by si mala mať hodnoty. Nikdy nestrácaj samú seba preto, pretože sa chceš zapáčiť niekomu inému.

Nemusíš sa ospravedlňovať za niečo, čo cítiš

Aj ty sa niekedy pristihneš pri tom, ako sa ospravedlňuješ za to, že plačeš? Alebo za to, že sa nahlas smeješ? Alebo za to, keď niekomu povieš, čo k nemu cítiš a on ti to neopätuje? Nerob to. Sú to tvoje emócie a ty ich nemusíš nasilu ovládať a správať sa chladne. Nechaj im voľný priebeh. Ani slnko sa neospravedlňuje za to, že svieti.

Nie každý vzťah vydrží navždy

Toto si musíš uvedomiť ešte predtým, než do nejakého vzťahu pôjdeš. Ak to nebude pre teba ten pravý človek, nevydrží vám to. Stále budeš dostávať signály o tom, že nie je pre teba ten správny. Je to v poriadku. Raz príde vzťah, ktorý vydrží navždy, pretože si ho zaslúžiš. Všetko v tvojom živote je buď lekcia, alebo dar.

Čas, ktorý máš, len je teraz

Je to strašidelné, no naozaj pravdivé. Nezáleží na minulosti, ani na budúcnosti. Záleží iba na prítomnosti a na tom, čo robíš teraz. Snaž sa radovať každý deň, robiť čo ťa baví a milovať ľudí okolo. To sú tvoje skutočné hodnoty.

Zaobchádzaj s tvojím srdcom pekne

Máš len jedno srdce. Buď opatrná komu ho dáš, no zároveň nebuď moc chladná a uzatvorená. Ak cítiš lásku, choď do toho. Keď to nevyjde, dopraj si čas a uzdrav sa. Rozhodne však neskáč zo vzťahu do vzťahu, pretože potom budeš ešte viac smutná.

Počasie nám ukazuje, že je správne mať emócie

Na tomto ročnom období sa to najlepšie ukazuje. Počasie sa vôbec nedíva na to, čo si o ňom pomyslia druhí. Jeden deň svieti slnko, druhý deň prší, tretí deň je hmla a ďalšie dni je vlhko. Je to prirodzené a normálne. Každý človek má v sebe také „počasie“. Nemusíš sa za to hanbiť a skrývať svoje emócie. Prejavuj ich naplno.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife