Pexels/Olenka Sergienko

Nie každá žena má rovnakú dávku sebavedomia, rovnaký pohľad na seba a svoj život. Vidí okolo iné a začína sa s nimi porovnávať. Tá je krajšia, tamtá múdrejšia, tej sa darí v kariére, a táto je lepšia vo všetkom, na čo siahne. Vtedy začneš mať pocit, že nie si dosť dobrá. A v tej chvíli sa to celé začne kaziť.

Porovnávanie sa je v našich životoch úplne bežnou záležitosťou. Niekedy sa k tomu ani nepotrebuješ porovnávať s niekým iným, jednoducho začneš mať pocit, že tvoj život nemá smer a cenu. Problém však nastane vtedy, keď sa začneš podceňovať tak, že to prekročí istú hranicu. Cítiť sa občas zle a „stratene“, je úplne v poriadku. No ak to začne až príliš ovplyvňovať tvoj život a budeš na to myslieť zakaždým, keď pôjdeš spať, spustí sa vlna, ktorú budeš ťažko zvládať.

Tvoje negatívne pocity sa budú prehlbovať a bude čoraz ťažšie nájsť si význam, pre ktorý sa oplatí postaviť sa znova na nohy, pre ktorý zahodíš negatívne myšlienky a vykročíš vpred s čistou hlavou.

A neostane to iba v tvojej hlave. Tvoja nálada ovplyvní každého, s kým sa stretneš, a všetko, čoho sa dotkneš. Keď budeš k životu pristupovať takto, nemôžeš čakať, že sa ti z ničoho nič začne dariť. Ak si myslíš, že nič nedosiahneš, a že si „nikto“, naozaj sa to raz stane realitou. Ale iba preto, že si sa vzdala a poddala tejto myšlienke, ktorú si sama pretvorila na realitu.

Pamätaj, že nikdy nie je nič také zlé, aby ťa to ako osobnosť položilo. TY nie si tak zlá, že by si nemala žiadnu cenu. Je to len obdobie a každý si hľadá v živote svoju cestu, svoj cieľ. Nezáleží na tom, či máš 18 alebo 38 rokov. Si tu pre nejaký dôvod a nikto na svete nie je tvojou kópiou. Naozaj veríš, že tvoja jedinečnosť nemá zmysel? Je čas zahodiť tieto myšlienky, nadýchnuť sa dvihnúť hlavu hore. Nech vidíš, o čo kvôli podceňovaniu sa prichádzaš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife