Ako tak poslednú dobu počúvam od mojich drahých priateľov, mám pocit, že čím ďalej, tým viac sa strácame v dnešnom svete. Veľa ľudí chce cestovať nie preto, lebo chce niečo nové spoznať, ale preto, pretože sa chcú nájsť, chcú utiecť od myšlienok, niečo nové pochopiť a zažiť.

Dnešnému svetu akosi nechápeme. Sme sklamaní. Sme sklamaní sebou, druhými. Chceme viac, chceme lásku na celý život, chceme úspech. Chceme byť šťastní. Chceme mnoho vecí, no zabúdame na podstatu. Alebo dokonca nepoznáme podstatu.

Pýtaš sa, či je to vôbec možné. Mlčím. Sama neviem. Sama poslednú dobu nechápem svetu. Nechápem životu. Mám ho rada, ale niečo..niečo tam chýba. Uvedomím si to až vtedy, keď moje zdravie bude zlé? Uvedomím si to až vtedy, keď ma opustí niekto z milovaných osôb? Opäť mlčím. Neviem.

Občas sme zatrpknutí.

enhanced-buzz-wide-26185-1370491695-8

weheartit.com

Občas nevieme čo ďalej. 

Raz mi jeden múdry človek povedal, že aj tak jediné hodnotné, čo tu na svete zanecháme, budú stopy lásky. Našej lásky. K ľuďom, k svojmu mužovi, k svojim deťom, k zvieratám. K hocikomu. Naša láska je náš život. Je to naša láskavosť, dobré srdce, úprimná duša. Sme to my. My sme láska. Možno sme občas ako z kameňa, možno sme občas zničení, smutní, unavení a utrápení, no naša láska je celý náš svet. Stopy lásky, ktoré zanecháme, budú navždy zapísané do sŕdc našich drahých.

Nevyhýbajme sa láske, nevyhýbajme sa pozornosti, nevyhýbajme sa zamilovanosti. Odpusťme si. Vykročme na cestu lásky. Minulosť nechaj minulosťou, sústreď sa na prítomnosť a budúcnosť. Sústreď sa na lásku, ktorú môžeš odovzdať. Pretože tá láska naplní tvoje srdce.

2eby3c8

weheartit.com

Možno sa strácaš, možno sa hľadáš, uvažuješ. Možno chceš odísť. Ale nikdy neutečieš pred sebou. Nikdy neutekaj pred láskou, pred citmi, pred životom. Vychutnávaj si ho. Bojuj za lásku, za to, že chceš byť šťastná. Maj radosť v srdci. Máš rodinu, si zdravá a máš dobrých priateľov. Čo viac? Čo treba viac ku šťastiu? Viem, že sa to ľahko píše. Sama s tým mám problémy, no najdôležitejšie na tomto svete bude vždy a navždy láska.

Tá pravá, nehynúca, tá radostná.

Tá, ktorú odovzdáš.

Pretože sa ti viacnásobne vráti. 

Zanechaj stopy lásky, drahá moja. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.