Cholerické znamenia
Pexels/Vera Arsic

Ľudia, ktorí sa radia medzi cholerikov sa vyznačujú výbušnosťou, roztržitosťou, sú často impulzívni, spontánni, nedívajú sa na ostatných a radi sa hádajú.

Býk

Najväčším cholerikom je Býk. Je citlivý, ale iba pri ľuďoch, ktorých pozná a dôveruje im. Je tvrdohlavý a pokiaľ urobí človek niečo iné, čo mu Býk povedal, spozná jeho zlosť v plnej paráde. Rád sa učí a pracuje, preto ho mrzí a je nahnevaný, ak niečo pokazí alebo urobí zle.

Na niektoré veci z práce reaguje prchko a agresívne. Keď sa dobre nevyspí, často býva podráždený a má zlú náladu. Preto sa snaž o to, aby sa Býk v tvojej spoločnosť vždy dobre vyspal a najedol. Bude tak pokojnejší.

Zamyslená žena sedí na lavičke
zdroj: Unsplash/Adam Flockemann

Lev

Lev patrí medzi cholerické znamenia právom. Je sebavedomý, pyšný, hlučný a energetický. Keď nie je tak, ako povedal on, vie sa rozčúliť a pohádať sa s každým, kto mu príde do cesty. Má svoje jasné predstavy, tak ho vie vytočiť, ak sa nenaplnia. Často sa nedíva na ostatných, ale iba na seba, preto robí spontánne veci. Neprekáža mu to, lebo ho ovládajú pudy a verí tomu, že impulzívne nápady sú tie najlepšie.

Strelec

Cholerické znamenia uzatvára človek v znamení Strelca. Vie si život užívať do sýtosti a nedíva sa na to, či tým niekomu ubližuje. Na vzťahy nemá čas, pretože prahne po dobrodružstve a hrnie sa za každým zážitkom. Ak nemôže cestovať alebo ho niekto obmedzuje, je rozčúlený, hromadí sa v ňom napätie a stres. Dostáva záchvaty hnevu, lebo cestovanie a spontánnosť má v krvi. Je nervózny, keď sa nemôže realizovať a musí sedieť doma na zadku.

Ak si sa v tejto skupine znamení nenašla, môžeš patriť napríklad medzi flegmatikov, ktorých takmer nič nerozhádže. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy