Žena premýšľa s rukami na tvári
Pexels/Arnold Nagy

Každá z nás je občas flegmatička, inak by sme sa asi zbláznili. Aj ty z času na čas vyslovíš vetu: „Nič ma nezaujíma,“ alebo „Na ničom mi nezáleží“? Podstatné je, že sa to deje naozaj len sporadicky a nie dennodenne. No ľudia v týchto troch znameniach majú skutočne flegmatickú povahu. Na jednu stranu je super, že ich nič len tak nerozhádže, ale na tú druhú sa zas o nič ani poriadne nezaujímajú. A to vo vzťahu niekedy dokáže poriadne rozčúliť.

Rak

Človek v znamení Raka životom len tak prepláva. V niektorých veciach je neistý, nestály, je veľmi náladový, a tak občas nevie, čo chce a kam smeruje. To je hlavný dôvod toho, prečo mu na ničom až tak nezáleží. Na svete je toho toľko, ale on si nevie vybrať. Je nerozhodný, preto sa radšej nerozhoduje. Pociťuje z toho mierny stres, preto často uteká do inej krajiny za oddychom a všetko nechá pohodené a rozrobené napospas osudu.

Overthinking
zdroj: Pexels/Julia Kaydala

Ryby

Flegmatickú povahu má aj znamenie Ryby. Tento človek je citlivý, submisívny, neprejavuje sa, často nerozpráva a nerád sa háda. Jeho povaha je nekonfliktná, preto sa opakovane stáva, že prehráva hádky. Je pre neho výhodnejšie ustúpiť a uznať teóriu druhej osoby, ako by sa mal donekonečna naťahovať o tom, kto má pravdu. Prinieslo by mu to zbytočný stres do života, čo on rozhodne netúži mať. Chce žiť pokojný a bezstarostný život, v ktorom by bolo všetko v harmónii.

Škorpión

Na Škorpióna by si to nebola povedala, však? No aj on je človek, ktorý je flegmatik. Dá sa o ňom povedať, že je introvert, pretože sa dokáže uvoľniť iba v spoločnosti ľudí, ktorých dobre pozná. Má pokojnú povahu, o nič sa nestará a všetko necháva na osud.

To je jeho kľúčom k tomu, aby bol vo svojom živote šťastný. Seba má v rebríčku hodnôt veľmi nízko, preto sa stáva, že pomáha druhým a na seba často zabúda. Škorpión nad tým len mávne rukou a pomyslí si, že ešte má dosť času na to, aby sa o seba staral.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy