pexels.com

Tvoje posledné dni by si s tebou nevymenilo veľa ľudí. Málokto by ich totižto chcel, však? Úprimne, už by si si ich nedarovala ani ty sama, keby si ich mohla prežiť, ako posledné vo svojom živote. „Radšej nikdy.“ – znela by tvoja odpoveď. Veľakrát si si za posledný týždeň povedala „Prečo práve ja?“ alebo „Nemôžem mať aspoň niekedy šťastie?“. Zaznelo v tvojej mysli viacero podobných fráz? Spomeň si na tie momenty a uver, že si možno mala o tú kvapku šťastia viac.

zdroj: unsplash.com

Keď na teba ostatní vodiči trúbili a počastovali ťa všakovakými prívlastkami, lebo si porušila pár pravidiel cestnej premávky, neuvedomujúc si ich závažnosť, spomeň si, že to mohlo skončiť nehodou. V prípade, že tvoj vzťah-nevzťah dostal definitívnu bodku, keďže negatívne emócie prevažovali nad tými pozitívnymi, aj tu si mala kvapku šťastia. Dobre vieš, že pokračovanie by znamenalo len kolotoč kružníc. Kružníc, ktoré opisujú ten istý kruh smútku. Pršalo a tvoje biele tenisky za polovicu výplaty z brigády dostali facelift v odtienkoch zemitej hnedej a popolavo šedej? Vyčisti ich a nezúfaj, nie sú poškodené natrvalo.

zdroj: unsplash.com

Pozri sa na pohár, ako na poloplný

V tomto článku nejde o konkrétne situácie, ktoré môžu a nemusia sedieť na tvoj prípad „bezšťastného“ života. Chcem len, drahá, aby si pochopila princíp. Málokedy máme na zreteli, že sme v tomto alebo v inom prípade mohli dopadnúť oveľa horšie. Sme zvyknutí sťažovať sa, egoisticky hundrať a nadávať na všetko, čo nám nevyšlo, ba dokonca, v niektorých prípadoch i na to, čo vyšlo. Naozaj zadubene a slepo očakávame, že každý z nás má ochranný plášť, ktorý nás chráni pred „škaredými“ dňami? Odpoveď znie – nie. Nemáš ho ani ty, ani ja, ani tvoj pes. Toto nie je apel na to, aby si velebila boha – akéhokoľvek. Je to apel na to, aby si objektívne hodnotila priemernú záťaž, ktorá s každodenným životom prichádza. Nesústreď sa iba na emocionálny opar, ktorý sa okolo každej z týchto záťaží vznáša.

Zvládla si aj takýto náročný deň, mesiac alebo obdobie a si schopná ich zvládnuť ešte desiatky. Buď pokorná a prijmi svoje slnečné, aj zamračené dni vediac, že ty sama máš moc množstvo slnečných lúčov, ale aj mrakov násobiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieZ-Blog