Tancujúci pár
Pexels/Vika Kirillova

Mať vzťah je krásne. Miluješ a si milovaná. Keď sa však vaša láska skončí, všetko vidíš čierne. Rozchod ti zabraňuje vidieť veci v pravom svetle, lebo máš zlomené srdce a myslíš si, že už nikdy budeš ľúbiť. Je v poriadku, ak určitý čas nenávidíš mužov.

Drahá žena, v poriadku je aj to, ak určitý čas zanevrieš na lásku a myslíš si, že ju už nikdy nebudeš mať. Je skutočne v poriadku, ak nejakú dobu nenávidíš mužov z logických dôvodov. Tieto pocity môžu prísť najmä vtedy, ak sa s tebou partner rozišiel alebo vtedy, ak ťa nejaký muž sklamal či oklamal.

Keď sa s tebou priateľ rozíde, zlomí ti srdce a zoberie nádej na to, že ešte niekedy budeš mať vzťah alebo sa cítiť milovaná. Bol to práve on, kto pre teba predstavoval celý svet, preto si môžeš myslieť, že už nikoho takého nestretneš. Odíde z tvojho života a zostaneš sama.

Dvojica pri západe slnka
zdroj: Pexels/Edward Eyer

Pár týždňov sa môžeš cítiť opustená a je to v poriadku. Neboj sa, nie si jediná, pretože tieto pocity má skoro každá žena, ktorá si prechádza rozchodom. Keď sa zo smútku dostaneš a tvoje srdce sa vylieči, opäť budeš veriť na lásku a milovať mužov, teda toho jedného. Len buď trpezlivá.

Pokiaľ ťa nejaký muž sklame skutkami, je to už ťažšie. Dôvera medzi vami sa naruší a obnoviť ju nebude také ľahké. Raz si ale srdce vyliečiš a po čase budeš schopná mať ďalší vzťah.

Klamstvá však zapríčinia to, že mužom nebudeš dôverovať

Do vzťahu môžeš vstúpiť hneď, no nebolo by to správne. Partnerovi by si neverila a neustále by si ho z niečoho podozrievala. Ak zažiješ sklamanie, dopraj si viac času než pri rozchode.

Ak by si veci urýchlila a bola by si s mužom, ktorému by si nedôverovala, bol by to toxický vzťah. Mala by si byť sama aj roky, ak to potrebuješ na to, aby si opäť verila v to, že ťa niekto neoklame. Je to úplne v poriadku, preto sa nemusíš ničoho báť. Keď budeš pripravená, láska si ťa nájde a nikam nezmizne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating