Vonku nám už panujú chladnejšie dni a táto zima sa vkradla možno aj do tvojho domu alebo bytu. Darmo, že kúriš, tebe je stále zima. Ak sa chceš trochu zohriať, stačí vo svojej domácnosti urobiť zopár maličkých úprav, ktoré dokonca pomôžu aj tvojej peňaženke.

Portály Family Handyman a Best Life zverejnili viacero tipov, ktoré prinesú do tvojho obydlia viac tepla a budeš sa vďaka tomu cítiť príjemnejšie. Zamrznuté nohy ti viac nehrozia.

1. Ak nepoužívaš koberce, začni s nimi. Fungujú ako izolácia a sú lepšie ako samotná podlaha. Teplo sa udrží vo vnútri a neunikne preč. A aj tebe bude lepšie, keď sa postavíš na teplý koberec a nie na studenú dlážku.

2. Ak máš radiátor pripevnený k vonkajšej stene, je dobré zaň umiestniť alobal. Keď ho dáš na stenu, teplo sa od neho odrazí naspäť do izby a nevyjde von.

3. Ak máš v blízkosti radiátorov nábytok, presuň ho inde, pretože blokujú teplo, aby sa rozšírilo do miestnosti.

4. Nad radiátormi môžeš mať jedine police. Tie odrazia teplo naspäť do izby a sú dobrým pomocníkom najmä vtedy, ak je izba vysoká a všetko teplo uniká nahor.

5. Tenké záclony vymeň za hrubšie závesy, ktoré dokážu udržať teplo na dlhší čas a zabránia prefukovaniu studeného vzduchu cez okno.

6. Keď je vonku pekné počasie, odtiahni závesy a nechaj do izby prúdiť slnečné lúče, ktoré ťa trochu zahrejú. Večer ich opäť zatiahni.

7. Keď niečo pečieš v rúre, po dopečení ju nechaj pootvorenú, aby zvyšné teplo preniklo do miestnosti.

8. Ak ti uniká teplo cez okná, stačí na ne nalepiť bublinkovú fóliu, ktorá tomu zamedzí. Môžeš použiť aj špeciálne fólie určené na okná, no bublinková je lacnejšia.

9. Veľa tepla môže uniknúť aj cez dvere v izbách. Na spodok dverí namontuj zábranu, ktorú dostaneš v každých domácich potrebách.

Vyskúšaj aplikovať aspoň niektorý z týchto tipov a uvidíš, že pocitovo sa teplota v domácnosti zvýši.

Zdroj: Family Handyman a Best Life

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.