Slovenská interpretka v súčasnosti pripravuje nový album. Fanúšikom ponúkla prvú ochutnávku – skladbu Demons. 

Emma Drobná sa konečne s fanúšikmi podelila o malú ochutnávku z jej pripravovaného albumu. Skladba sa volá Demons. Slovenská speváčka hovorí, že je najmä o uvedomení si vlastnej hodnoty: „Je tak trošku aj o strachu z toho, že niekto blízky nám klame. A tak trošku o tom, že často klameme aj samých seba. Teda minimálne som si to všimla na sebe určite. Pritom si stačí uvedomovať vlastnú hodnotu a nenechať sa nikým presvedčiť o opaku.“

Prezradila, že text piesne už mala dlhšie napísaný. „Texty mám už predpísané, pretože píšem vtedy, keď mi niečo napadne a je jedno, či je to ráno alebo večer, či som doma alebo vonku. Potom už nasledujú štúdiové sessions, kde si vypočujeme pár beatov a predpripravenú hudbu. Skúšam si spievať asi do každej, texty mením, niekedy aj kombinujem a nakoniec sa venujem tej, na ktorej sa s ľuďmi, s ktorými spolupracujem, zhodneme. Musím povedať, že nie vždy je to zhodovanie sa z mojej strany na prvú,“ opísala proces tvorby jej skladieb.

Pod skladbou Demons sú po hudobnej a producentskej stránke opäť podpísaní Peter Graus a Tomáš Zubák z Creative Music House. „Demons je pre Emmu netypická a nová poloha. Na prvom albume spievala Emma prevažne ‚temnejšie‘ skladby. Demons ukazuje optimistickú a popovejšiu tvár Emmy. Pôvodne sme plánovali zdôrazniť africký vokálny sampel v refréne, ale Emmin vokál dodal skladbe natoľko dominantný motív, že si ho poslucháč spieva už po prvom vypočutí,“ vyjadril sa autor hudby Peter Graus.

Nová skladba je ochutnávkou z albumu, ktorý nadaná slovenská speváčka v súčasnosti pripravuje v bratislavskom nahrávacom štúdiu Creative Music House. „Zatiaľ je to v procese, ale myslím, že bude trošku dospelejší aj po textárskej stránke aj hudobnej a cítim, že to budem viac ja v porovnaní s prvým album You Should Know,“ povedala Drobná.

Zdroj: SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.