Nepoznáme sa. Teda aspoň neviem, že si môj budúci manžel. Chcela by som ti však niečo povedať. Respektíve napísať. Hovorí sa, že je jedno koľko máš rokov, keď sa zamiluješ, znova máš 17. Verím, že to bude i v našom prípade, keď sa spoznáme. Drahý budúci manžel, rada by som ti teraz nasľubovala i to nemožné a nádherné, ale obidvaja vieme, že o nielen o tom je život. 

Mám svoje chyby. Och, a mám ich veľa, keby si náhodou nevedel. Viem byť riadne netrpezlivá, občas riadne lenivá, inokedy potrebujem byť sama celý deň alebo mám náladu pod psa a vtedy je pre mňa najlepšie prechádzať sa do hlbokej noci a opäť pochopiť to, že život je naozaj krásny nech sa deje čokoľvek. Drahý môj budúci manžel, viem veľmi dobre prokrastinovať a mám svojich obľúbených hercov, ktorých jednoducho milujem. Taktiež nepohrdnem dobrou čokoládou a vtipnou rozprávkou, čiže sa kľudne môžeš pridať.

Nepohrdnem tvojou spoločnosťou ani v zábavnom parku, kde sa vrátime do detských čias. Uznávam, občas mám pubertálne stavy, ale ver mi, že jedného dňa chcem mať krásnu a veľkú rodinu a naozaj ti môžem sľúbiť, že budem dobrou matkou. Teda minimálne sa o to budem snažiť!

Nenaštvem sa ani keď mi donesieš kvety a vôbec mi nebude vadiť, keď potom pôjdeme do Mekáča. Poďme na hory alebo do nejakého starého mesta, ja som spontánny typ! Ak budeš „ten pravý“, ver, že to budem hneď vedieť a že nebudem mať problém s tým, že sa za teba vydám vo veku, kedy si iní budujú kariéru.

Môj drahý budúci manžel, na to, aby sme sa do seba zamilovali a vedeli si predstaviť spoločnú  budúcnosť, musíme ešte niečo zažiť. Ale sami. S inými ľuďmi, na iných miestach a ovplyvnení inými názormi. Ale to je v poriadku. Potrebujeme to.

Áno, som trochu idealista, ale prečo by som mala vidieť svet len negatívne a šedo? No musíš mi odpustiť, že viem byť aj riadne sarkastická, mám najlepších kamošov a že občas viem aj dobre nadávať.

Nesľubujem ti, že sa nepohádame. No môžem ti sľúbiť, že sa budem snažiť zo všetkých síl nájsť spoločné riešenie. Myslím si, že som dostatočne empatická nato, aby som vedela, kedy mám byť ticho, len ťa objať a podať ti pomocnú ruku.

Môj drahý budúci manžel, viem, že budeš skvelým, dobrosrdečným, milým mužom a dobrým otcom! Jedného dňa.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.