Tento článok venujem všetkým dievčatám, ktoré majú obavy o svoju budúcnosť a myslia si, že ich problémy dokáže napraviť len „pán dokonalý“. Všetko má svoj čas a výnimkou nie je ani láska. 

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: pinterest.com

Žiť skvelý život neznamená stráviť ho bezhnádejným hľadaním niekoho, kto musí prísť sám a ver mi, že ty to neovplyvníš. Život je o niečom inom, ako len o hľadaní „pána dokonalého“.

„Báť sa lásky znamená báť sa života. A kto sa bojí života, je už z troch štvrtín mŕtvy.“ – Bertrand Russell

Čo tak začať vnímať viac svoje potreby a byť priateľom samej seba? Čo tak konečne prestať hovoriť o sebe ako o osobe, ktorá je nešťastná a nikto nie je pre ňu vhodný? Čo tak sa mať konečne rada a budovať si vzťah k sebe samej? Ver mi, že pokiaľ nebudeš milovať samú seba, ako ťa môže milovať niekto iný?

Drahé dievča, všetko je v tvojich rukách a preto sa nenáhli. Spomaľ, užívaj si život, uč sa lekcie, ktoré sa máš učiť a nestrachuj sa o to, čo príde. Je čas žiť. Práve teraz. Nestrachovať sa o kariéru, o rodinu a o to, kto si čo myslí. Je čas budovať seba. Svoje pravé „ja“. Je čas nestrachovať sa.

Znie to gýčovo a je to klišé, avšak žiť v smútku a v istej „nádeji“ je zúfalstvo. Áno, každý prežívame ťažké obdobia, je to úplne v poriadku, no prestaň sa obviňovať a odraz sa od dna. Je čas na zmenu.

Pred istým časom sa moja kamarátka rozišla so svojim priateľom a povedala, že nevie kto je. Určite sa aj tebe stalo, že ti niekto po rozchode povedal, že rozchod mu ublížil a jeho život bez partnera nemá zmysel. Vzťahy sú komplikované, no krásne, avšak môže sa nám stať, že sa zamilujeme tak, že zabúdame na samých seba. Neustále riešime lásku. Rozchody, bolesti, radosti. Všetko je o láske. Celý život je o láske. Avšak aj vďaka tomu zabúdame na seba a na to, že sme samostatné bytosti, ktoré žijú aj vlastný život, nielen spoločný.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: pinterest.com

„Je to komplikovaný svet. Ľudia sa navzájom len veľmi ťažko nájdu a keď sa im to podarí, sú príliš ustráchaný zariskovať.“

Láska je potrebná. Avšak príde v pravú dobu. Si samostatná bytosť, ktorá si musí užívať svoj život so všetkými bolesťami a prehrami, ktoré ju postretnú či už sama alebo s niekým po tvojom boku. To je krása života. To je krása lásky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.