Keď sa povie slovo rande, človeku sa v mysli vybaví množstvo vecí. Zoznamovačky, povinná jazda s otrepanými otázkami, motýle v bruchu, nejaký ten trapas či komická situácia. Okrem zážitkov sú s týmto pojmom spojené aj nejaké mýty, ktoré vôbec nemajú nič spoločné s realitou. Ktorému tvrdeniu stále veríš ty?

Prvé rande je vždy katastrofa

Jedine, ak sa s daným človekom stretneš po prvýkrát a úplne naslepo. Vtedy nevieš, kto ťa tam bude čakať, či vôbec nájdete nejakú spoločnú tému, alebo či to nie je nejaký čudák. Ak ho už ako-tak poznáš alebo ste si aspoň nejakú chvíľu písali, máš nejakú predstavu o tom, čo od neho očakávať. Navyše, v dnešnej dobe internetovej, si vieš o svojom nádejnom partnerovi dohľadať všelijaké informácie.

Online zoznamky sú pre zúfalcov

V roku 2020 sa toto už nemôže ani myslieť vážne. Keď prišli online zoznamky, ľudia ich vnímali ako posledné miesto, kde si niekto môže nájsť lásku. Že sa tam zaregistrujú iba zúfalci, ktorí si v reálnom živote nedokážu nikoho nájsť. Dnes online trávime väčšinu času a práve spoločné záujmy či stránky nás môžu spojiť s niekým, kto sa k nám dokonale hodí. Okrem toho je to rýchlejšie ako chodiť každý piatok na rande na slepo a strácať čas.

Chlap platí

Ani hranie sa ne nejaké role už dávno neplatí. Áno, vyzerá gentlemansky, ak muž zaplatí večeru či iné výdavky spojené s rande, najmä, ak ide o prvé, no tie ďalšie to už nemusí byť pravidlom. Dnešné ženy sú schopné a sebestačné, takže je logické, že si spoločné výdavky môžete normálne podeliť. A nie je žiadnou hanbou, ak sa v platení aj vystriedate.

Intimita na prvom rande = pokazenie vzťahu

Ak sa spolu vyspíte na prvom rande, nebude to fungovať, iba si užijete. Nuž, výnimky síce potvrdzujú pravidlo, ale aj toto je iba mýtus. Je len na vás dvoch, ako to cítite, či ste sa dobre zabávali a iskra medzi vami je tak silná, že nechcete večer ukončiť „iba tak“. Keď to bolo skvelé rande, spoločnou nocou nepokazíte nič. Ak si však nie si istá, alebo chodíš s rôznymi mužmi na rande často, radšej to nikdy nerob. V takom prípade to budeš raz ľutovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.