Pexels/Pixabay

Nie je stvorený pre každú, no i napriek tomu si našiel obľubu u mnohých z nás. Obzvlášť v jarnom a letnom období si ho dokážeme vychutnať so všetkým, čo k nemu patrí naplno. Behom dokážeš ísť nielen za lepším životom, ale omnoho viac.

Každá z nás má rada iný druh športu, čo je úplne v poriadku, avšak veľké množstvo žien volí po chladných, zimných dňoch práve tento šport. Zaiste sa nájdu medzi nami aj také, ktoré ho ešte neskúsili a stále sa nevedia odhodlať. Ak sa do tejto kategórie radíš aj ty, máme pre teba niekoľko rád a tipov, ktoré ťa presvedčia o tom, prečo je fajn s behom začať.

Dôvody, pre ktoré začať s behom

Ak si rozhodnutá, že pôjdeš do toho, určite ťa nabudia (ešte predtým ako s ním začneš) účinky samotného behu. Prostredníctvom neho si dokážeš napríklad vytrénovať svoju disciplínu či zvýšiť svoju produktivitu. Pomáha taktiež pri psychických ťažkostiach a samozrejme udržiavať zdravý životný štýl ako i štíhlu postavu. Ak by si predsa potrebovala ešte malý kúsok motivácie, určite si pozri videá nižšie, po ktorých veríme, že si obuješ tenisky a vydáš sa na cestu behom.

Nezabudni na poriadny strečing

Pred samotným behom netreba zabudnúť na rozcvičku. Nezaberie ti veľa času, no kladie sa na ňu dôraz ako pri akomkoľvek inom športe. Inšpirovať sa môžeš aj touto ukážkou od slovenskej bežkyne a trénerky Romany Komarňanskej.

Prvý tréning

Ak si si naplánovala svoj „prvý bežecký deň D“, vzhliadni si pred ním aj toto video, v ktorom sa dozvieš rady a tipy ako taký prvý bežecký tréning zvládnuť. Taktiež nezabudni na správne dýchanie, ktoré je jedno z najdôležitejších. Ak ho budeš vykonávať nesprávne, môže ťa od samotného behu odradiť. Tak a teraz smelo do toho, určite to zvládneš!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness