Facebook/Centrum voľného času CVrČek

V roku 2018 Slovensko obletela správa, ktorá pripomínala filmový príbeh o človeku, ktorý to z ničoho dotiahol až na vrchol. Šlo vtedy o mladé dievčatko z osady, ktoré vyhralo bežecké preteky aj napriek tomu, že na nohách malo obuté iba obyčajné balerínky.

Annamária z Moldavy nad Bodvou, ktorá žije s mamou a súrodencami v chatrči v miestnej osade, odvtedy vyhrávala aj množstvo ďalších súťaží a talentovanému dievčatku predpovedal sľubnú budúcnosť i jej tréner.

Aj keď len pred pár týždňami vyhrala titul majsterky Slovenska v doraste na 1500 metrov, jej kariére môže byť koniec. Podľa informácií portálu Nový čas, dnes už 16-ročná rómska atlétka má pred sebou ťažké rozhodnutie.

🇸🇰🥇 Pamätáte si na rómske dievča, ktoré pred niekoľkými rokmi v balerínkach vyhralo bežecké preteky? Tak…

Posted by Michal Šimečka • Progresívne Slovensko on Sunday, June 20, 2021

Zistila totiž, že je tehotná. Na bábätko zrejme ostane sama, keďže jej priateľ, s ktorým ho počala, má už inú. Jej mama je z celej situácie šokovaná a najradšej by bola, ak by Annamária išla na potrat.

Bola by som rada, aby išla ďalej, aby ďalej športovala,“ vyjadrila sa jej mama, pani Izabela pre denník. Momentálne kvôli nevoľnostiam trénovať nemôže, a tak musí premýšľať nad tým, akým smerom sa jej život bude ďalej uberať.

Zdroj: cas.sk

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News