3 veci, ktoré môžu zničiť každé priateľstvo

Sú veci, ktoré každé priateľstvo iba posilnia. Také, ktoré nemôžeš robiť s nikým iným, len so svojou dobrou kamarátkou. Ale sú aj veci, ktorým by ste sa mali rozhodne vyhnúť. Aj keď sa môže zdať, že sú dobrý nápad, a že vám prinesú isté výhody, nakoniec to môže skončiť úplnou katastrofou.

Dokážu vaše priateľstvo totiž naozaj preskúšať a poznačiť tak, že už to nikdy nebude také, ako predtým. Ak vám to vôbec vydrží. Takže, ak si jedna druhú vážite, na nasledujúce 3 veci radšej zabudnite.

Spoločné bývanie

Byť spolu oveľa častejšie? To znie super, no nie? Môžete sa vykecávať koľko chcete, pomáhať si, robiť si beauty posedenia, ale hlavne, nebudete v byte s niekým, koho vôbec nepoznáte. Avšak, je veľký rozdiel medzi tým, ako spolu vychádzate, keď ste spolu pár hodín (či pár dní na dovolenke) a tým, že by ste spolu naozaj žili.

Veľmi rýchlo prídete na to, že doma máte iné (zlo)zvyky, že sa nezhodujú vaše predstavy o udržiavaní domácnosti a zrazu by z toho bola ponorka. Nemali by ste sa o čom baviť, lebo by ste o všetkom hneď vedeli. Už si nebudete vzácne a môže to skončiť nepríjemnou hádkou, ak si poleziete na nervy.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Práca vs. voľný čas

Veľmi podobné je to aj s prácou. Tá by sa nikdy nemala prelínať so súkromným životom. Keď spolu napríklad zdieľate jednu kanceláriu, opäť je to na vás príliš veľa času a už sa vám nebude chcieť tráviť ho spolu aj po robote. Nehovoriac o tom, že si môžete byť konkurenciou, že budete chcieť veci robiť inak, či si sadnete v partii s niekým, koho tá druhá nemá rada.

Podnikateľský plán

Pri práci ešte ostaneme, ale tentokrát v smere takom, že by ste sa chceli pustiť do niečoho vlastného. Biznis je tvrdá lekcia pre každého a často na neho doplatí práve súkromný život. A nebudeme si klamať, nielen smerovanie podnikania, ale hlavne peniaze vedia byť tým, čo vás rozzúri. Zahodíte roky priateľstva kvôli tomu, že podnikanie nešlo tak ľahko ako priateľstvo?

Mať dobrú kamarátku, s ktorou sa môžeš zdôveriť so všetkým je v súčasnej dobe skôr vzácnosť. Avšak niekedy nemusí byť jednoznačné, akú kamošku máš po svojom boku. V našom článku TU sa dočítaš o piatich vlastnostiach, ktoré by určite nemala mať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife