falošné priateľky

Vždy je príjemné vedieť, že na svete existuje niekto, s kým sa môžeme schuti zasmiať a zároveň nájsť v tej istej osobe oporu v horších časoch. Priateľstvo by teda malo náš život zľahčovať a robiť ho lepším. No nie vždy tomu tak je. Do života nám občas pribudnú aj falošné priateľky, ktoré ho vedia pekne skomplikovať.

Bohužiaľ, niektoré priateľstvá môžu byť falošné, ba priam až toxické.  Život nám nezľahčujú, práve naopak, sťažujú. Po stretnutí s takýmito osobami sa cítime nešťastné, bez chuti do života, akoby z nás vysali energiu.

Stretávaš sa s takýmito pocitmi aj ty? V tom prípade je dosť možné, že máš okolo seba niekoho, kto spadá do skupiny falošných priateľov.

Nikdy na teba nemá čas

Hovorí sa, že ten, komu na tebe záleží, si vždy nájde čas. Vo svete dospelých, ktorý je plný povinností, to však vždy takto nefunguje. Avšak, správny priateľ vždy vynaloží čo najväčšiu snahu venovať ti aspoň kúsok svojho času.

Ak sa ale neustále vyhovára, že nemá čas, na každé stretnutie mešká alebo ruší schôdzky na poslednú chvíľu, znamená to, že si len záložnou možnosťou, nie prioritou.

Až prehnané súťaživá

Povýšili ťa v práci, si na seba hrdá a chceš si vychutnať pocit dobre odvedenej práce? Nie nadlho, pretože tento typ kamarátky ti túto možnosť nikdy nedopraje.

Pri každej možnej príležitosti sa konverzácia vždy obráti na ňu. Tvoj úspech berie ako niečo zlé ako niečo, čo musí za každú cenu prekonať. Má neustálu potrebu sa s tebou porovnávať a zo vzájomného „súboja“ musí vždy vyjsť ako tá lepšia.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej stráne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife