znaky závisti

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Závisť patrí podľa kresťanstva k 7 hlavným ľudským hriechom. Či už k nejakému náboženstvu patríš alebo nie, určite uznáš, že práve táto vlastnosť nepatrí práve k príjemným. Bez ohľadu na to, či ju prežívaš ty sama alebo máš pocit, že na teba niekto žiarli. Z tohto nikdy nevyjde nič dobré, práve naopak. Plodí v nás len zlé pocity. Ako však rozpoznať znaky závisti?

Je ľahké povedať, že by si sa mala pozerať iba na svoj život a robiť to, čo ťa spraví šťastnou. Nepočúvať názory iných a robiť to, čo naozaj chceš. Lenže ľudia sa vždy porovnávali a robiť to stále aj budú. Problém je v tom, že namiesto toho, aby to brali ako niečo pozitívne, čo ich nakopne, cítia v sebe zlosť a neprajnosť.

Smerovať to môžu k tebe, no nechcú si priznať, že chyba je len v nich a v tom, že by chceli mať to, čo ty. Ako zistíš, že niekoho takého máš vo svojom okolí?

Smutná a zúfalá ženna
zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Ak na neho sedia tieto 3 body, potom je jasné, že ide o znaky závisti.

Vaše životy sú ako súťaž

Predstav si alebo spomeň si, či nemáš kamarátku, pri ktorej si už niekedy mala pocit, že s tebou súperí. Nikdy to nepovedala nahlas, práve naopak, vždy sa až príliš usmieva a tvári priateľsky, no jej činy a reči svedčia o tom, že ťa chce neustále v niečom predbehnúť. Keď si kúpiš kabelku za 30 eur, ona dá za svoju 50. Ak sa jej pochváliš, že ti v práci zvýšili plat, ona pripomenie, že má viac. Keď schudneš 2 kilá, ona zvládne 3. A takto to bolo vždy.

Odkedy si pamätáš, chcela byť o čosi lepšia než ty, teda, vždy prišla s tým, že vlastne aj je. Nech by išlo o čokoľvek, musela dať najavo aj svoj úspech, i napriek tomu, že ti tým pokazila radosť. Pravdou je, že na teba žiarli tak veľmi, až si potrebuje mastiť ego tým, že na teba má a nie je predsa o nič horšia.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife