Pixabay/jonas-svidras

Klamať sa neoplatí, pretože pravda aj tak nakoniec ukáže svoju tvár. Lenže niektorí sa jej tak boja, že ich život je samé klamstvo. Zavádzajú, prekrúcajú a hrajú sa na niečo, čo nie sú. No, čo je najhoršie, keď nám klame do očí niekto, na koho by sme to ani pri najmenšom nepovedali. Ale prečo sa k tomu uchyľujú? 

Možno preto, že majú obavy ukázať svetu skutočnosť. Preto buď opatrná a never všetkému, čo ti tieto znamenia prezradia. Nemusí to byť vždy pravda.

Lev

Nebojácne a mocné znamenie, ktoré nemá ani pri najmenšom strach ti zaklamať. Nepáči sa mu realita? Prikrášli si ju podľa seba a hotovo. Niekedy je to na škodu, pretože začne veriť vlastným klamstvám.

Môže sa do nich zamotať až tak, že to bude jedno veľké bludisko, z ktorého sa bude ťažko dať vymotať. Niekedy si ani neuvedomuje následky, čo tým môže spôsobiť. Môže tým stratiť osoby, na ktorých mu záleží. A dôvera sa naspäť získava ťažko.

Váhy

Keď sa to hodí, šup a ide sa klamať. Niekedy to robia preto, aby „nevinným“ klamstvom potešili človeka, jednoduchšie napísané, aby skreslili skutočnosť dúfajúc, že okolie sa tak bude cítiť lepšie.

Nie je to však správne. Lebo klamstvom sa človek neposúva ďalej, skôr je to jedna veľká brzda. Veríme niečomu, čo nie je. Radšej pravda, ako nevinná lož, ktorá časom ublíži viac.

Panna

Aj Panna sa dostala do tohto zoznamu. Klame až sa jej z úst práši. Keď chce skrášliť o sebe alebo o okolí mienku, využije klamstvo práve na toto. Okej, v konečnom dôsledku to myslí dobre, ale klamstvo je len klamstvo.

Výsledok môže mať opačný efekt, ako pôvodne plánovala. Nakoniec sa na ňu môžu ľudia nahnevať, pretože budú mať pocit, že im bolo ublížené.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy