Môžeš byť akokoľvek optimistickou, empatickou, vtipnou, miestami až sarkastickou osobnosťou, ale sama dobre vieš, že i k tebe prídu okamihy, ktoré ťa vedia položiť na dno a ty sa z neho následne musíš sama postaviť. Musíš samú seba nútiť vstať hore a byť naoko stále tou istou silnou osobnosťou, akú všetci poznajú. Alebo aj nie?

Ak si sa už v úvodných riadkoch našla, vedz, že som ako ty. Som tou osobou, ktorá sa neustále smeje, blázni sa, je schopná stvárať hocičo len preto, aby bola sranda a aby ľudia navôkol mňa nepadali do depresií. Neviem však či našťastie alebo bohužiaľ, no som aj osobnosťou, ktorá dokáže veľmi vnímať problémy druhých, ktorá ich často musí i riešiť, a občas sú primitívne až tak, že ma to ničí.

Keď si to tak zhrnieme, som vlastne dosť zložitou osobnosťou, o ktorej som si doteraz myslela iba ja sama, že je zložitá, komplikovaná, akoby niekto namiešal drink, ktorého chute nemožno dobre rozpoznať, pretože sa v ňom prelínajú dve rozličné. Áno, to som ja. Lenže už som prišla na to, ako zo seba spraviť tú, ktorou naozaj chcem byť. 

zdroj: pexels.com

Poviem ti na rovinu, že v ceste za vlastným šťastím ti bude stáť ešte mnoho prekážok. Ja sama o tej svojej ceste viem, že sa mi do nej postaví veľa vecí, ktorým budem musieť čeliť, ale teraz som na ne pripravená. Som pripravená zmeniť svoj pohľad na svet, na ľudí, na všetko, čo sa okolo mňa zvyklo doposiaľ diať. A čo ma donútilo k tejto zmene? Cestovanie. Dobrodružstvo.

Základným a veľmi pravdivým faktom je, že ľudia od teba nemôžu čakať neustálu pomoc.

Ty nie si robot, nie si hračka, s ktorou sa každý môže zahrať, pri ktorej si každý môže poplakať a následne ju odhodiť kamsi ku smetnému košu. Si ľudská bytosť, ktorá potrebuje stráviť čas i sama so sebou, so svojimi myšlienkami a hlavne stráviť čas na mieste, kde vládne pokoj, umenie a empatia.

zdroj: unsplash.com

Môžem ti na rovinu povedať, že môj pohľad na svet a na ľudí cestovanie skutočne zmenilo. Stačilo pár dní, pár týždňov a pochopila som, že sa na istý čas stať sebeckým a myslieť takmer iba na seba nie je práve na zahodenie. Skôr naopak, vyliečilo to moju ubolenú dušu a ja verím, že ak to skúsiš i ty, podarí sa ti to a budeš naozaj šťastná.

Nemôžeš čakať, že problémy zmiznú len tak.

Tvoje či problémy blízkych, na ktorých ti záleží. Musíš však veriť, že sa tak stane a uvidíš, že s tvojou vierou príde i tá vytúžená úľava.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.