elitedaily.com

Zamilovať sa nebýva vôbec ťažké. Niekedy na to stačí dokonca len jeden pohľad. Len jedna sekunda… Však prestať milovať a potom zabudnúť je tým najťažším v živote. Hlavne, keď sa to musíme naučiť z jedného dňa na druhý. No aj taká býva láska. Na začiatku krásna a na konci bolestivá. Našťastie, nie každá má svoj koniec. Veď poznáš jedenáste prikázanie?!

large-5 weheartit.com

Len o jednej láske sa hovorí ako o tej nezabudnuteľnej. A to o tej prvej. O tej, ktorá nás všetko ešte len učí. A možno aj práve preto je taká čarovná. Lebo ju ešte niet s čím porovnať. Je proste taká, akú sme ešte nezažili. Jedinečná. Nová. Jednoducho prvá.

Prvá láska bola taká, pri ktorej si jednoducho cítila, že dnes ho miluješ oveľa viac ako včera, ale menej ako zajtra. Proste si vtedy cítila, že si schopná sa do neho zamilovať každý deň znovu a silnejšie. Bol to ten čas, kedy si prvýkrát v živote pochopila, že už viac nechceš byť sama. Sama a bez neho. Pretože byť s ním a poznať lásku je to, čo ťa robí šťastnou.

Prvá láska je tá, pri tej ktorej si hneď od začiatku presvedčená, že je na celý život. To je tá, počas ktorej sľubuješ lásku navždy. A to veľakrát ani nevieš, že ako dlho „navždy“ trvá. Proste len veríš tomu, čo medzi vami je. Veríš, že to vydrží, pretože to má budúcnosť. Že spolu prekonáte každú prekážku a nezľaknete sa žiadnych zavretých dvier. Pretože počas vašej prvej lásky na svete nie je nikto iný. Len on a ty. Len vy dvaja.

large-1 weheartit.com

Iba počas tej prvej lásky začínaš rozumieť slovám zamilovaných pesničiek. Zrazu ti aj oni dávajú zmysel a romantické filmy prestávajú byť len gýčom.

Len v tej prvej láske sa skrýva trochu bláznovstva a veľa zvedavosti. Je o všetkých tých „motýlikoch“ v bruchu. O strachu z nepoznaného, no krásneho. O všetkých tých dotykoch, ktoré sú tak nesmelé ako prvé kroky dieťaťa. O prvých bozkoch, ktoré nemajú konca. O pohľadoch do očí, z ktorých naskakujú zimomriavky. O všetkých tých nekonečných rozlúčkach, počas ktorých si máš pocit, že s tým človekom ti odchádza preč celý svet.

large weheartit.com

A presne tak má prvá láska vyzerať. Má byť taká, že aj po sklamaní, ktoré často po nej prichádza, chceš znovu milovať. Lebo táto láska ti dáva prísľub, že tá ďalšia už určite vydrží. A preto ťa učí dávať druhú šancu. Veľakrát aj tretiu a štvrtú. A ty zakaždým veríš, že kvôli tejto láske sa to oplatí. Veď vieš, že prvá láska je tou šancou veriť. Veriť v kúzlo. Veriť v zázrak. Veriť v lásku.

A každý vie, že aj keď prvá láska skončí, tak v mnohých naďalej trvá. Lebo žiadna iná nebude už prvá.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating