instagram.com/negin_mirsalehi

Či chceš bývať s partnerom a chceš ho mať pri sebe každý deň, chceš sa starať o spoločnú domácnosť a bývať s niekým, koho budeš musieť znášať aj keď nebudeš mať náladu, na všetky tieto veci vieš odpovedať len a len ty. 

Bývanie doma s rodičmi bolo iné ako na internáte a bývanie s partnerom bude úplná zmena. Tieto všetky etapy tvojho života ťa naučili mnoho, ale práve bývanie s partnerom ti ukáže, čo je to byť dospelou ženou. Bývanie s partnerom ťa naučí mnoho vecí. Oveľa viac si budeš pripadať dospelo, pretože už nebude celá domácnosť stáť na ramenách tvojej mami či oca, ale na tebe a tvojom partnerovi. A ako sa spolu naučíte nažívať, tak sa vám spolu bude aj bývať.

Tu dole nižšie nie sú uvedené výhody či nevýhody. Pretože každá nevýhoda má svoju svetlú stránku a každá výhoda má aj tú zlú. Tieto body sú moje poznatky, ktoré som sa sama pri bývaní s priateľom naučila. Je to výhoda v nevýhode, ale v poslednom bode pochopíš, či je to pre teba správne.

1. Stále spolu

Nemusíš prispôsobovať svoj program, aby si si našla čas na svojho partnera, či aby si stihla všetky povinnosti, pretože ste spolu stále. Niekedy aj 24 hodín denne. Áno, občas ti to bude prekážať, liezť na nervy, ale ber to ako pozitívum. Keď ho pošleš na pivo, aby si mala kľud, budeš vyzerať ako tá najlepšia priateľka.

2. Nie je bordel ako bordel

Ak si si myslela, že keď budeš bývať s partnerom, budeš mať čistejší byt, mýlila si sa. Na druhej strane nie je chlap ako chlap. Niektorí hádžu na zem ponožky, iní vešajú mikiny na skrine alebo vešajú uteráky po stoličkách. Každý z nich má svoju úchylku, ale akonáhle je v byte chlap, nikdy nie je 100%-tný poriadok. Avšak aj my ženy máme svoje muchy v podobe make-up produktov, ktoré sa nachádzajú všade po kúpeľni.

3. Nikdy nie je plná chladnička

Nevýhodou bývania s partnerom je určite neustále prázdna chladnička. Chlapi sú kyselina na jedlo a ak dnes nakúpiš dve veľké tašky, tak zajtra z neho nezostane ani polovica. Je to výhoda v tom, že ak ich je potajomky, aspoň nepriberieš. Keď sa však s tebou začne deliť, budeš namiesto oblečenia kupovať permanentné vstupenky do fitka.

4. Podpora

Partner je dokonalá podpora. Ani kamarátky, rodina či známi sa s tebou nebudú tešiť z úspechu a nebudú ťa ľutovať pri neúspechu tak, ako práve priateľ. Ten vie, ako ťa má podporiť, rozveseliť, osláviť s tebou dobre odvedenú prácu a vždy stojí vedľa teba. Je to večná podpora v dobrých aj zlých dňoch.

5. Starostlivosť

Ak si chorá, máš zlý deň, PMS, bolesť hlavy alebo iný problém, partner sa o teba postará. Práve toto je výhoda mať milujúceho partnera vedľa seba. Naučíte sa zvládať aj situácie, ako choroba, zlá nálada, starostlivosť jeden o druhého. Overíš si ho, či je schopný postarať sa o teba v tom zlom a potom sa môžete už len tešiť v tých krásnych chvíľach.

6. Sloboda

Je pravda, že partner nie sú rodičia. Môžeš ho vyhnať do záhrady, s kamarátmi na pivo a v tichu sa učiť, písať alebo len tak relaxovať. Vieš si predstaviť, že to povieš rodičom? Asi nie. Bývať sama alebo s milovanou osobou má mnoho výhod, pretože si pánom svojho času aj domu. Robíš, čo uznáš za vhodné, upratuješ vtedy, keď to sama chceš, varíš, čo chceš, a hlavne máš ticho, kedy chceš.

7. Pocit lásky

Ten dostaneš na dennom poriadku. Úsmev, pusa na čelo alebo jemné objatie pred odchodom z domu. Nikdy sa nebudeš cítiť sama, lebo partner je ako plyšový macík, ako dobrá čokoláda, ako komik, ktorý vždy niečo vtipné vyvedie, a niekedy ako malé šteniatko, ktoré dáva nespočetne veľa lásky. Bývanie s priateľom, mužom či snúbencom je ako jedno veľké dobrodružstvo, na ktoré sa jednoducho nedá pripraviť. Treba do toho skočiť v plnej láske a sile, užívať si spoločné chvíle a hlavne si vychutnávať ten hrejivý pocit na hrudi, ktorí vás bude sprevádzať každý deň.

 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating