24. január je v kalendári označený ako Deň komplimentov. Pokús sa teda počas tohto dňa rozdávať čo najviac komplimentov a milých slov. Ale nehovor to len preto, že musíš. Mali by byť naozaj úprimné.

Dôležité je komplimenty nielen rozdávať, ale predovšetkým sa ich naučiť aj prijímať. Ak ti niekto pochváli napríklad vlasy, čo urobíš? Určite máš potrebu to hneď spochybňovať a nájsť si hlúpu výhovorku, ktorou by si toto tvrdenie znegovala.

S týmto by si však mala naozaj prestať. Ak ťa niekto pochváli, jednoducho to prijmi a poďakuj. Ak sa nechceš cítiť príliš trápne, kompliment môžeš opätovať. Ak ti niekto pochváli napríklad oblečenie či účes, ty môžeš pochváliť topánky, kabelku alebo čokoľvek, čo sa ti bude naozaj páčiť. Zlepšíš tak deň aj tej druhej osobe.

Ak sa budeš spochybňovať, nič nezmeníš

Čo dosiahneš tým, že sa budeš zhadzovať a spochybňovať komplimenty na tvoju adresu? Absolútne nič. Ak o sebe povieš, že si tučná, neschudneš zázračne 10 kíl. Budeš sa akurát tak cítiť horšie. Nauč sa akceptovať samu seba. Uvedom si, že keď ťa niekto pochváli, robí to preto, že to chce on sám.

Čím skôr to prijmeš, tým skôr tomu uveríš

Keď máš problém s prijímaním komplimentov, značí to o tebe, že máš aj nižšie sebavedomie. Nedokážeš si priznať že si pekná a úspešná. Radšej budeš hovoriť, že to nie je pravda a každého budeš presviedčať o opaku.

Keď sa však naučíš prijať kompliment, je dosť možné, že rýchlejšie získať sebavedomie a uveríš tomu, čo o tebe druhí hovoria. Ak ťa nabudúce niekto pochváli, usmej sa, poďakuj a povedz si, že si skvelá.

Podceňovanie nie je vôbec atraktívne

Podceňovaním sa nikoho nezískaš. Žiadny chlap netúži po žene, ktorá nedokáže oceniť svoju vlastnú krásu a bude sa hrať na chudinku, ktorú musí neustále presviedčať o tom, že sa mu páči a že ju ľúbi. Ak o teba chlap prejaví záujem, neboj sa mu ukázať, že mu máš čo ponúknuť.

Nezabudni, že Deň komplimentov nie je len o tom, aby si komplimenty rozdávala, ale aby si sa ich naučila aj prijať a akceptovať. Už žiadne spochybňovanie. Akceptuj, že si úžasná bytosť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.