Nebolo to vždy ľahké, boli chvíle kedy som niekoľko dní ležala nešťastná doma v posteli. Ale nie nadarmo sa hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré. Po čase som sa vyhrabala, spoznala som viac samú seba, začala si užívať život a vidieť v tom, že som sama obrovské výhody. Jednou z nich je napríklad aj to, že sa cítim viac pripravená na vzťah, ktorý raz príde a bude naozaj stáť za to. Prečítaj si, inšpiruj sa a možno ti trocha otvorím oči, no minimálne ťa týmito riadkami chcem troška nakopnúť.

Cítim sa byť viac samostatná. Odrazu dokážem vybaviť sama výmenu pneumatík alebo dokonca poskladať nejaký nábytok bez pomoci chlapa. Nedávno som sa cítila veľmi pyšná na seba keď som si sama odsunula moju obrovskú posteľ, poupratovala za ňou a dala ju opäť na pôvodné miesto.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com
Naučila som sa tráviť čas sama so sebou bez akejkoľvek spoločnosti. Viem si spraviť program aj keď žiadni z mojich priateľov na mňa v tom momente nemá čas. Tento čas venujem hľavne relaxu a tomu, čo ma najviac baví a napĺňa. Viac čítam, čokoľvek, od románov, cez motivačnú literatúru až po cestopisy. Chodím na dlhé prechádzky iba ja a môj štvornohý kamoš. Venujem čo najviac svojho času mojim záľubám. Nie som závislá na čase nikoho iného.

Viem, čo chcem. Po niekoľko ročnom vzťahu a pár nevydarených flirtoch viem akého chlapa jedného dňa vpustím do svojho života. Aby som mohla opať vstúpiť do nového vzťahu, musela som sa najskôr sama zamyslieť, čo vlastne hľadám.

Som náročná a mám na to právo. Keď už viem čo hľadám, tak prečo brať niekoho, len preto aby som zaplnila pocit prázdnoty. Jasné, môže sa stať, že si budem veľmi preberať. Ale radšej budem sama spokojná, ako byť s niekým a pokúšať sa o niečo, čo tam ani nie je.

Zmenila som sa. Som viac spoločenská, rada spoznávam nových ľudí, užívam si život, som menej sebecká, viac sa usmievam, vážim si svojich priateľov a blízkych, viac premýšľam a menej analyzujem, nevybuchnem len tak pre nič za nič.

Mám sa rada. Mám rada svoje nedostatky. Hnevala som sa, keď mi niekto pre moju výšku povedal, že vyzerám na 12 rokov, ale dnes to dokážem pretočiť na nejakú vtipnú poznámku. Hanbila som sa nosiť svoje dioptrické okuliare, no dnes ich hrdo mám na sebe. Oblečiem si, čo len chcem, v čom sa cítim dobre. Mám rada aj svoje vlasy, ak sa s nimi zobudím nespokojná, tak vymyslím nejaký fajn účes.

Dokážem si svoje problémy riešiť sama, bez toho, aby som kohokoľvek otravovala. Premyslím si v čom je problém, prečo ma daná vec vôbec trápi, ako problém napraviť. Možno mám kvôli tomu jeden deň naprd, ale viem si tým všetkým prejsť sama. A v konečnom dôsledku som na seba hrdá, že som to sama všetko pekne zvládla.

Moje šťastie závisí iba odo mňa samej a nie od žiadneho chlapa. Či sa pre niekoho, kto o mňa nestojí alebo kto mi iba ubližuje, budem trápiť, závisí iba odo mňa samej, ako sa ja sama nadstavím. Kľúč od nášho šťastia máme vo vrecku iba my, tak ho prosím nikdy nikomu neodovdzávaj.

Som viac s ľuďmi, ktorí o to stoja a ktorí ma naozaj potrebujú. Lepšie ako trápiť sa doma prečo som sama, som sa rozhodla svoj čas tráviť s rodinou, ísť s mamou do kina, na prechádzku, viac počúvať čo mi hovorí. Uvedomila som si aj, že v mojom okolí sú ľuďia, ktorí majú iné problémy a tých som začala viac vnímať, počúvať a pomáhať im. Toto všetko mi dalo pocit, že som tu pre niekoho, kto ma naozaj potrebuje a váži si to.

Na nikoho sa nespolieham. Sama si viem vybaviť všetky potrebené veci, aj keď sa možno v niektorých prípadoch riadne zapotím. Ale potom ten pocit zadosťučinenia stojí za to. Snažím sa fungovať bez očakávaní, pretože očakávania sú matkou sklamania a často som sa kvôli nim veľmi popálila.

A hlavne, mám okolo seba momentálne tých správnych ľudí. Počas single obdobia som spoznala veľa nových ľudí, mám nových priateľov, viac si rozumiem s niektorými dlhoročnými priateľmi. A medzi týmito som našla aj zopár takých, na ktorých nedám dopustiť a som šťastná, že som ich stretla.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.