youtube.com

Dnešný svet je plný motivačných fráz a v oblasti fitness to platí dvojnásobne. Veď komu sa už len chce skotačiť po ťažkom dni v posilňovni. A možno preto môžeme vidieť dievčatá, ktoré si veľmi rady a možno ako zadosťučinenie, že to dnes opäť dotiahli až do posilňovne, prilepia na FB krásnu fitness ladenú selfíčku s veľavravným popisom Prove them wrong (Ukáž im, že sa mýlia), Stop wishing and start doing (prestaň dúfať a začni konať), …and what is your excuse (…a akú výhovorku máš ty?) a bla bla…neodsudzujem to.

Chápem, že ľudia sa v dnešnom svete potrebujú jednoducho niečím motivovať, a preto o dušu like-ujeme, zdieľame, follow-ujeme, a pritom ani poriadne nevieme čo. Hlavne, že cítime súdržnosť a podporu. Úplne iný level sú potom frázy pre páry. A presne o tom je tento článok. O motivácii, súdržnosti a vzťahu, ale v reálnom (fitness) živote, pretože Couples that lift together stay together 🙂

youtube.com

Nejdem ťa zaťažovať žiadnymi overenými americkými štúdiami, ale reálnymi príkladmi, prečo cvičíme s priateľom spolu a prečo si myslíme, že by si to mohla s tým tvojim skúsiť aj ty.

Podpora

Potrebuješ mať svojho sparinga? Nevieš si udržať rutinu? Ak vieš, že na teba niekto čaká v posilňovni, máš väčšiu chuť ísť cvičiť? Skús svojho frajera. Mne sa to osvedčilo na 100%. Prídu lenivé dni, nechuť, začneš stagnovať a to ani nehovorím o cheat days. Ale vždy si pomyslíš, že je tu ešte on. On nie je kamoška, ktorá ti odpustí všetko a bez výhrady. On je človek, pre ktorého chceš byť dokonalá. Veríte si a viete, že je na toho druhého spoľahnutie a práve preto sa ti bude spoločný workout vynechávať ťažšie. A cheat day? Prečo by si si ho dávala sama, keď cheat s ním v nedeľu v posteli chutí najlepšie. A keď už hovoríme o dokonalosti, v posilňovni uvidí doslova to najhoršie z teba, a preto ak sa ťa nezľakne tam, nebude sa ťa (až tak veľmi) ľakať ani ráno.

Trávite viac času spolu

Ty máš celý deň nabitý (on rovnako), chceš byť vo forme a ešte k tomu chceš byť s ním? Niekedy priam nesplniteľná úloha. Prečo si teda nedať rande vo fitku? Ste spolu a ešte si aj odcvičíte. Pokiaľ on cvičí už nejakú dobu a ty ešte len začínaš, určite ocení tvoju oddanosť a chuť so sebou niečo robiť a ty zase môžeš vidieť jeho bicepsy v akcii. Prípadne, ak ty radšej beháš a on cvičí, môžete to spojiť a docielite tak super workout. Obaja sa zdokonalíte vo svojich slabších stránkach a prinesie to oživenie do vzťahu aj do cvičenia.

Couple-Workout

womenfitness.net

Zdieľate spoločné hodnoty

Aj tebe sa páčia @we_lift_together? Rovnako, ako sú oni vzorom pre mnohých ľudí, tak sa môžeš stať vzorom aj ty s tvojím drahým. Fitness je lifestyle a tým, že cvičíte spolu, je veľká pravdepodobnosť, že začnete zdieľať podobné hodnoty, čo sa odrazí aj na kvalite vzťahu. Vytvoríte si puto, budete mať “tú spoločnú vec” a okrem toho, môžete svojím prístupom inšpirovať ľudí okolo seba. A k tomu už len bonus. Jeho kamoši mu budú závidieť nie len príťažlivú priateľku, ale aj super vzťah.

Dosahujete ciele spolu

On cvičí na maximum, ty do toho dávaš rovnako tak všetko. Posúvate sa ďalej, ale hlavne, posúvate sa spolu. Ty vďaka nemu začneš cvičiť s ťažšími váhami, on naopak nájde záľubu aj v outdoor kardio športoch. Vidíte jeden na druhom ako sa mení vaše telo a budujete si sebadôveru. Pochvala alebo obdivný pohľad od cudzieho človeka ťa vždy poteší, ale vo všeobecnosti ho nepotrebuješ, pretože tie pohľady dostávaš aj tak od svojho sparinga/priateľa.

Každý chce mať pekné telo, až do toho bodu, kedy je treba skutočne makať. Každý chce mať super vzťah, až dovtedy, kedy je treba na ňom makať. Pracujte preto na oboch veciach spolu a výsledok sa dostaví skôr, ako si myslíš.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness