Ženská tvár

To, že ti niekto povie slová, ktoré sa ťa dotknú v negatívnom duchu, či už do očí alebo poza tvoj chrbát, neznamená, že ti chce daný človek ublížiť. A aj keby to bol jeho zámer, už vôbec to neznamená, že ťa to v zlom svetle definuje. Keď ťa niekto kritizuje, nepočúva sa to dobre, no dokážeš s tým pracovať a posunúť sa ako osobnosť vpred.

Nemusíš si brať všetko až príliš k srdcu, rozplakať sa kvôli jednej vete, trápiť sa kvôli tomu, čo si o tebe kto myslí. A už vôbec nie cítiť sa menejcenne preto, lebo niekto našiel „chybu“ na tebe či tvojej práci. Vždy tu bude niekto, kto si bude myslieť, že vie niečo lepšie a bude komentovať tvoj život. Nauč sa preto pár základných pravidiel, vďaka ktorým sa z toho nezložíš.

Nauč sa ju rozlišovať

Je to oprávnená a konštruktívna kritika alebo ide o slová, ktoré ti majú vyslovene iba ublížiť? Podľa toho, si musíš určiť, či je to niečo, čo ťa naozaj môže posunúť vpred a môžeš niečo vylepšiť alebo je zámerom iba špinenie tvojho mena.

V jednom prípade ide o to, že ti daný človek chce možno pomôcť otvoriť oči a je k tebe úprimný, aj keď sa to nepočúva zle. V tom druhom má na teba niekto ťažké srdce a zrejme ti niečo iba závidí. To ťa však už vôbec trápiť nemusí.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife