Aj ty patríš do skupiny žien, ktoré sa zamilovali do svojho kamaráta? Čo si počať, ak sa z kamarátstva vykľuje niečo viac? Inšpiruj sa našimi dobrými radami. 

Usmieva sa na teba. V bruchu z toho cítiš motýle. Vidíš jeho tvár, a pritom si ani neuvedomuješ, že mu hľadíš  na pery. Pozeráš sa mu do očí a pritom ani nevenuješ pozornosť tomu, čo rozpráva. Smeješ sa, keď niečo vtipné povie, lebo nepotrebuje machrovať. Proste mu to ide. Pozná ťa. Sme predsa najlepší kamaráti.

zdroj: Photo by Kevin laminto on Unsplash.com

Chceš naozaj viac?

Je čisto len kamarát a nikdy by z toho nebolo nič viac? Alebo by si sa chcela vidieť v jeho náručí ako priateľka? Trápi ťa nerozhodnosť. Víria v tebe všetky pocity. Ako to máš vedieť? Ako máš vedieť, či on myslí na to isté. Ako máš vedieť, či by sa z kamaráta mohlo stať naozaj niečo viac?

Niekto, kto by už nebol len čisto kamarát. Bolo by to úplne o niečom inom, a pritom treba myslieť aj na to, ak by to nevyšlo, boli by ste si cudzí. Už žiaden kamarát, boli by z vás dvaja cudzí ľudia. Stojí za to obetovať vaše kamarátstvo pre niečo, v čom si ani sama nie si istá, či by fungovalo?

Pretože, čo ak by bol len ďalší v poradí, pre koho by si obetovala svoje slzy a trápenie? Slzy preliate pre niečo, čomu si mohla zabrániť, ale verila si, že možno to mohlo vyjsť. Všade samé rozhodovanie a premýšľanie nad všetkými možnými východiskami..

zdroj: unsplash.com

Prečo tvoj rod nemôže pochádzať z nejakého prastarého rodu bosorákov čítajúcich cudzie myšlienky? Alebo prečo na teba nemôže spadnúť nejaký kameň s odkazom: „Choď od neho preč. On nie je ten pravý.“ Prečo musí všetko byť na tebe a pritom ty nevieš, čo je to správne?

Rozhodnutie je na tebe

Raz ti jeden človek povedal, že si perfektná. Mýlil sa. Keby si bola, tak sa nemusíš zamýšľať nad tým, čo vlastne cítiš. Jednoducho by si to vedela, no nie? Neznamená už len premýšľanie o tom niečo viac? Predsa sa nad ním nezamýšľaš nadarmo.

Je to niečo, čo ťa do toho tlačí a napriek tomu, ako sa tomu snažíš vyhýbať, nejde to. Je to nejaká fyzikálna sila, ktorá vo fyzike zatiaľ objavená ešte nebola, ale ty vieš, že existuje.  Každým dňom sa tá sila prehlbuje a je ale na tebe, či mu to dáš poznať.

Budeš skrývať svoje skutočné pocity, aby si mohla ochrániť vaše priateľstvo, alebo ich dáš na povrch a pritom dáš do stávky všetko, čo ti je drahé? Je to na tebe.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.