My ženy vieme byť niekedy poriadne náročné. Očakávame toho veľa a chceme ešte viac. Často si myslíme, že partner nám pomôže vyriešiť problémy. No do vzťahu by si mala vstupovať len vtedy, keď si sama so sebou spokojná a vyrovnaná. Samozrejme, že mať partnera je veľmi príjemné, no existujú veci, ktoré by si od neho naozaj očakávať nemala. A to ani preto, že je tvoj priateľ.

1. Nežiadaj ho, aby sa zmenil

Do svojho priateľa si sa zamilovala preto, aký je. Nečakaj od neho, že sa zmení len preto, že to teraz tak chceš. Jediný človek, nad ktorým máš mať kontrolu, si ty sama. Nenúť svojho partnera robiť veci, ktoré nemá rád. Napríklad ak tvoj frajer neznáša tancovanie a ty ho na každej spoločenskej akcii nútiš k tomu, aby ťa doprevádzal, nie je to správne. Ak by to sám chcel, urobil by tak. Ani tebe by sa nepáčilo, ak by ťa nútil stanovať, keby si to neznášala.

View this post on Instagram

Rainy mornings

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

2. Nenúť ho, aby s niekým prerušil kontakt

Vždy sa nájde niekto z partnerovej rodiny alebo kamarátov, s ktorým si až tak nesadneš. Možno vidíš, že na neho nemá dobrý vplyv, môžeš mu povedať o svojich obavách, no nemôžeš ho nútiť, aby sa s ním prestal stretávať. Rozhodnutie je len a len na ňom. Aj keby neskôr priznal, že sa mýlil. Zároveň ťa však nemôže nútiť stretávať sa s daným človekom, jednoducho je potrebné vzájomne sa rešpektovať.

3. Nemôžeš mu zakázať to, čo má rád

A vlastne by si mu nemala zakazovať nič. Každý máme niečo, čo radi robíme. Ty sa možno rada líčiš a to aj napriek tomu, že jemu sa páči len jemný prirodzený make-up. On možno rád hrá počítačové hry, čo pre teba znamená absolútnu stratu času. Nech sa ti to zdá akokoľvek hlúpe, je nesprávne zakazovať mu veci, ktoré má rád. Mohla by si ho tým stratiť.

View this post on Instagram

@tbendina 😘

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

4.Tvoj partner nie je zodpovedný za tvoje financie

Už dávno neplatí to, že partner zarába a žena varí pri sporáku a stará sa o deti. Keď si bola ešte malá, dostávala si vreckové, ktoré si utrácala na svoje záležitosti. No tvoj partner nie je tvoj rodič. Si dospelá samostatná osoba, zodpovedná za svoje príjmy a výdaje. Nečakaj, že ich za teba niekto potiahne.

Keď prestaneš od svojho partnera očakávať, aby spĺňal tvoje požiadavky, môžeš ho začať milovať kvôli tomu, aký v skutočnosti je.

 

Zdroj: iheartintelligence.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.