Pre niektorých slovo cestovateľ predstavuje len desať dokopy naskladaných písmen. Pre ostatných je to forma existencie. Tí, ktorí o cestovaní zatiaľ stále ešte iba snívajú, sa snažia pochopiť tých, ktorí im zo svojich skúsenosti o tom dokola niečo hovoria. A pre tých, ktorí cestujú, neexistuje žiadne iné vysvetlenie ako – je to mágia.

Takže, čo je to cestovanie, ten moderný sen, o ktorom sníva každý druhý z davu?

Dovoľ mi opísať to.

Cestovanie je spôsob života. Je to možnosť spoznať tento svet úplne, čeliť situáciám, o ktorých sa ti ani nesnívalo. Cestovať znamená dýchať vzduch na všetkých tých nepredstaviteľných a okúzľujúcich miestach, ktoré ti svet ponúka. Sú to blažené dni strávené na plážach, noci bez spánku pod holými hviezdami či lezenie po horách deň čo deň. Je to to, čomu sa otvoríš a čo budeš chcieť objavovať.

Zdroj: twenty20.com

Zdroj: twenty20.com

Cestovanie je nepredvídateľné. Cestovanie je prekonávanie strachu a preukázanie, že si nezastaviteľná. Bez limitu. Otvorená dobrodružstvu.

Cestovanie je uvedomenie si skutočnej veľkosti  Zeme. Absorbuješ krásy krajiny, ktoré ti pomôžu zabudnúť na tvoje bezvýznamné problémy. Blúdiac po neznámych pozemkoch, údoliach, dolinách či plážach získaš novú perspektívu. Cestovať znamená stratiť sa v meste a o pár hodín sa nájsť na niečom nezvyčajnom, neobyčajnom, na mieste nezabudnuteľnom.

Zdroj: pinterest.com

Zdroj: pinterest.com

Cestovanie je nepríjemné. Luxus a veci, na ktoré si doma zvyknutá a berieš ich ako samozrejmosť, budú zrazu preč. Či už ide o niekoľko hodinovú cestu autobusom alebo lietadlom, či zavrieš oka na stanici, dúfajúc, že ju o desiatej nezatvoria, toto nie je komfort, na aký si zvyknutá.

Cestovanie rovná sa sloboda. Robíš to, čo chceš ty. Je to pauza od všetkého, kedy si čas vyhradíš na seba a na svoje cestovateľské sny. Je to odpojenie od Wifi, od sveta, aby si žila prítomný okamih. Je to lekcia vážiť si prítomnosť, zatiaľ čo odpúšťaš minulosť a zabúdaš na budúcnosť.

Zdroj: twenty20.com

Zdroj: twenty20.com

Cestovanie je stimulujúce. Vychutnávaš si jedlá z rôznych kútov sveta, vdychuješ vône odlišných kuchýň, počuješ veľa nových jazykov, stretávaš sa s rôznymi etnikami, ponáraš sa do novej kultúry. Neustále spoznávaš nové miesta, no v mysli sa vraciaš i k tým, ktoré sú už v tvojom srdci zapísané dlhšie.

Cestovanie zničí človeka, ktorým si bola. Bude ti pomáhať pri vytváraní toho, kým sa chceš stať. Minulosť necháš ísť. Cesta je nový začiatok.

Cestovanie je ako droga, vytvoríš si akoby zlozvyk, ktorý bude riadiť celú tvoju bytosť. Cesta ťa okradne o minulosť, no bude chcieť ovládať tvoje budúce ja. Bude to robiť tak, že budeš stále cítiť túžbu niekam ísť a zažiť niečo nové.

Zdroj: pinterest.com

Zdroj: pinterest.com

Cestovanie je sebecké. Je to konečne uvedomenie si svojich vlastných potrieb. Je to útek na nové miesta, objavovanie týchto miest. Sú to spontánne výlety do nepredvídateľných destinácií. Je to čas, kedy konečne myslíš na seba – a to jedným z najlepších možných spôsobov.

Cestovanie je zamilovanie sa do nových miest. Je to zamilovanie sa do osoby, ktorú si práve stretol. Čistý chtíč. Cestovanie je pozeranie sa na svet možností a na všetko, čo ti ponúka. Na strhujúce momenty. Nezabudnuteľné spomienky. Poučné výlety. Je to ten stres z letu a následne ten ohromujúci výhľad z okna lietadla. Je to ten pocit, že si na vrchole sveta. Je to uzavretie nových kamarátstiev s ľuďmi z rôznych krajín. Je to nekonečne veľa srdcervúcich lúčení.

Zdroj: twenty20.com

Zdroj: twenty20.com

Cestovanie je všetko, čím chceš, aby bolo.

Môžeš si vytvoriť vlastné pravidlá toho, čomu hovoríš život, pretože cestovanie nemá žiadne pravidlá. Žiadne časové limity. Ani dátum exspirácie. Žiadne záväzky. Je to akt prijímania, očakávania a túžby ísť. Je to prijímanie vecí takých, aké v skutočnosti sú. Je to snívanie a následne žitie… Cesta je neopísateľná.

Cestovať znamená žiť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.