Dievča, ktoré je zvyknuté byť sama so sebou, nebude také isté, ako dievča, ktoré si predtým miloval. To je zaručené. Bude to ten najťažší oriešok zo všetkých a steny okolo jej duše budú postavené najvyššie ako sa dá. Pretože tak dlho bola sama.

Sú súčasťou jej sveta, ktorý si vybudovala úplne samostatne. A zatiaľ čo sú v jednej časti ochranou, v tej druhej časti sú zdrojom jej identity. Sú to miesta, ktoré si vytvorila na svoj vlastný obraz, jej to svet, ktorý nepatrí nikomu inému len jej. A hoci ju chráni, drží ju v bezpečí, je niečo čo jej chýba.

Nájsť priestor pre niekoho iného bude pre ňu ťažké, bude to výzva.

Dievča, ktoré je zvyknuté byť samé, pravdepodobne povie, že „ťa nepotrebuje“, „ona si to urobí sama“ a „neboj sa, zvládnem to.“

unsplash.com

Do určitej miery je to pravda. Pravdepodobne urobí všetko sama a vie sa o seba postarať no to neznamená, že ťa nechce. Len preto, že to vie, neznamená, že nechce, aby si ju miloval.

Len preto, že môže po ceste chodiť sama, neznamená, že jej tvoja spoločnosť neurobí radosť.

Lenže keď príde po dlhom čase niekto nový, je ťažké sa vzdať svojho sveta. Je to riadne zemetrasenie v hlave, v rutine a aj v celom živote.

Bude potrebovať čas, bude to chcieť dlhé úpravy, rozhovory, hádky, kompromisy, bude tam strach z niečoho nového, bude tam aj láska.

Potom sa opýta: „Čo budem robiť, ak ho stratím?“

unsplash.com

No keď budeš milovať dievča, ktoré je zvyknuté byť samé, buď pripravený zostať. Buď pripravený držať ju za ruku, keď povie že sa bojí. Prosím, hlavne nechoď.

Potom ti povie: „Dokázala som to.“ Ale ty povieš: „Nie, my sme to dokázali.“

Buď pripravený zbúrať jej pevné steny, ktoré si vybudovala. Ale buď aj pripravený dať jej toľko lásky, koľko si zaslúži.

Pretože keď to urobíš naozaj skutočne z lásky, ona bude taktiež pripravená nikdy ťa nenechať ísť a dôverovať ti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.