Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Poznáš to. Otvoríš skriňu, vyberieš super oblečenie a k nemu kabelku. Veľkú, malú, shopper, listovú… Druhov je naozaj mnoho, ale čo je to najdôležitejšie, čo musí byť v každej kabelke bez rozdielu jej veľkosti? 

Rozhodne existujú základné veci, ktoré si musíš zbaliť vždy, či je leto alebo zima, či máš malú alebo veľkú kabelku.

20160620_185821 foto: autor

Na fotke vidíš moje veci, ktoré som teraz vybrala z väčšej kabelky, ale ktoré si dávam (v okresanej podobe) aj do malej kabelky. Vždy so sebou nosím peňaženku s dokladmi a peniazmi (tá veľká fialová vec naľavo). Ako správny študent so sebou nosím aj pero a diár. V kabelke by ti nemali chýbať aj hygienické potreby, ako papierové vreckovky. Okrem nich nosievam aj antibakteriálny gél. Viem, že niektoré ženy so sebou nosia celú kozmetickú taštičku s potrebami na líčenie, ale mne počas dňa úplne stačí vziať si balzam na pery, prípadne rúž, ktorý mam v ten deň na perách. Ak máš dlhé vlasy, nos so sebou pár sponiek a gumičku do vlasov, určite sa ti niekedy zídu a nezaberajú veľa miesta. Počas horúcich letných dní sú nevyhnutnosťou slnečné okuliare.

20160620_190230 foto: autor

Samozrejme, ak sa rozhodneš vziať si listovú kabelku, tak doklady a peniaze vyber z peňaženky. Pri malom type kabelky nemôžeš zbaliť zbytočnosti, preto diár a iné menej potrebné veci nechaj doma, vezmy si malé balenie papierových vreckoviek, rúž a mobil. Osobne si niekedy pribalím aj nápaste, keby som ich náhodou potrebovala kvôli neposlušným topánkam – každá žena asi vie o čom hovorím.

Samozrejme, pribaliť si môžeš aj iné veci, ako dáždnik, lieky, nákupnú tašku atď. Tie veci, ktoré som vyššie odfotila, sú naozaj základné. Mala by si ich mať vždy so sebou. Počula si už od svojho drahého poznámku typu: „Prečo zas so sebou ťaháš tú kabelku, na čo ti je?“ Ale keď počas dňa potrebuje vreckovky alebo schovať do tvojej kabelky svoju peňaženku, tak vtedy nešomre, však? Zbaľ si, to čo budeš počas dňa potrebovať. Ak ideš von na celý deň, logicky si zbalíš viac vecí, ako keď ideš s priateľmi na párty. Obsah tvojej kabelky je rovnako dôležitý, ako outfit, ktorý máš na sebe.

titulná foto: elle.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista