Nie každý muž musí ženu podvádzať na to, aby sa cítila nešťastne. Je hrozné, keď ťa muž podvádza, samozrejme. Pretože keď sú dvaja vo vzťahu, je automatické, že to muž robiť nebude. Ak je slušne vychovaný, nemal by na to ani pomyslieť – neprichádza to do úvahy. Nikdy to nebude také pekné ako na začiatku, no do toho, aby ťa začal podvádzať by ste tiež nemali skĺznuť.

Napriek tomu existuje niečo, čo je horšie ako nevera.

To, keď začne byť tvoj partner neúprimný. Keď vidíš, že sa s ním niečo deje, no aj tak ti povie, že je všetko oukej. Zrazu celá vášeň zmizne. Intímnych chvíľok bude stále menej a menej, ktoré budú zvaľované na únavu. Spoločných okamihov už nebude tak veľa a aj voľný čas sa bude hľadať ťažko.

Prídeš domov a namiesto toho, aby si sa s partnerom porozprávala, budete robiť veci oddelene. Nepovie ti nič, pomaly mu prestaneš dôverovať aj ty a nebudeš sa pýtať. Zo začiatku ťa to ešte bude trápiť, budeš to chcieť vysvetliť a všetko dať na svoje miesto. Avšak ak druhý nechce, nemôžeš ho nútiť nasilu. Aj podľa toho výroku to tak je: „Netlač rieku, tečie sama.“

 Dospeje to tam, kde si nechcela –  nebudete sa rozprávať vôbec, budete spolu len žiť.

Tak veľmi by si chcela, aby si vedela, čo sa deje. Tak veľmi by si mu chcela pomôcť, no on je tvrdohlavý. Keď nechce, tak ti nič nepovie. Nevieš čo sa stalo, ani to, prečo sa pred tebou uzatvoril. To je horšie ako spomínaná nevera.

Táto situácia je horšia ako to, že by si našiel druhú ženu. Vytráca sa z nej všetko krásne, čo ste si medzi sebou budovali. Všetko strácate a niekedy možno príde moment, kedy si povieš, že by si brala radšej neveru, ale s normálnym rozhovorom.

Pretože všetko sa dá komunikáciou vyriešiť, no nekomunikácia a nedôvera sa už do poriadku nedá.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.