Romantika sa pomaly vytráca, pretože niekde na našej ceste životom sa naše priority stratili. Zabudli sme očakávať ruže na výročie, zabudli sme na romantické víkendy a zabudli sme sa úprimne ľúbiť. 

Po niekoľkých nevydarených vzťahoch, kedy ľudia plačú nad nesprávnymi osobami, ktoré si ich nikdy nezaslúžili držíme naše očakávania veľmi nízko a väčšinou sme sa naučili neočakávať nič.

Alebo čo je horšie, naučili sme sa uspokojiť  s priemerom.

Zdroj: unsplash.com

Sme spokojní s tým, že máme posteľ, v ktorej máme s kým spať, že máme stálu prácu, ktorá nás aj tak nebaví, že máme priateľov, ktorí nás poznajú iba vtedy, ak niečo potrebujú. 

Ale v tejto dobe je tak zriedkavé nájsť niekoho, kto je skutočne ochotný dať 100% do vzťahu. Kto neignoruje naše očakávania a kto nás miluje úprimne. 

Romatika sa vytráca, pretože ju nevedome pochovávame. Pretože sa bojíme, že budeme sami, ak osobu (ktorá nemá žiadne očakávania) opustíme. Máme strach, že budeme zúfalí a že budeme zlomení.

Chceme stále menej a menej a preto si naše emócie držíme na uzde. Nechceme romantiku, pretože sa obávame, že ju nedostaneme a my skončíme sklamaní. 

zdroj: godandman.com

A tak klesáme spolu s našimi túžbami, než aby sme žiadali naozaj to, čo chceme.

Romantika sa pomaly vytráca, pretože nikto si nechce priznať, že potrebuje viac, ako rannú správu alebo sociálne médiá. Nikto si nechce priznať, že by chcel viac ako je priemer, pretože to by znamenalo ísť proti dobe.

Nikto si neprizná, že potrebuje oveľa viac, ako dostáva. Ale je to pravda. My všetci si zaslúžime úprimnú lásku, všetci si zaslúžime romantiku – aj keď niekto uprednostňuje menej romantiky a niekto viac. Všetci túžime po tom, aby sme neupadli do nudného stereotypu. Všetci si zaslúžime niekoho, kto s nami bude plánovať budúcnosť. 

 

Túžime po tom, aby bola vo vzťahu stále vášeň, chémia a pochopenie aj bez slov. 

Prosím, staraj sa o lásku a o romantiku. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.