Hovorí sa, že ľudí si začneme vážiť, až keď o nich prídeme. Nedovoľ, aby tvoj vzťah dospel do tohto štádia.

Na to, aby si vybudovala a mala zdravý a uspokojujúci vzťah je potreba zapojenia vás oboch. Obaja sa musíte snažiť a musíte chcieť na sebe pracovať. A nik nevraví, že medziľudské vzťahy sú jednoduché, takže nečakaj, že to bude vždy prechádzka ružovou záhradou. Keby ľudia vedeli čítať myšlienky, veľa vecí by sa vyriešilo samo. Avšak túto schopnosť nemáme ani my, ani naši muži. Preto je základom každého vzťahu vedieť otvorene povedať, čo chceme, čo sa nám páči a čo nám naopak vadí.

Ak sa cítiš vo vzťahu ignorovaná, nemusí to byť nevyhnutne jeho vina. A muži sú občas o trochu menej empatickí ako my ženy, takže mierne napomenutie toho, čo chceme je tu na mieste. Ak sa ti ani po tomto nepodarí dostať to, čo chceš, mala by si sa opýtať samej seba, či sa tebe darí napĺňať jeho potreby. A vieš vlastne, čo tvoj chlap očakáva od vzťahu?

Muži sa potrebujú (rovnako ako aj my) cítiť rešpektovaní, ľúbení, oceňovaní a potrební. Ak sa tak necítia, nedokážu rovnaké veci poskytnúť ani tebe.

Podľa psychoterapeutky Dr. Zoe Shawn chcú muži toto:

  1. Muž ide tam, kde sa cíti uznávaný, z čoho vyplýva jeho sebavedomie – takže ak trávi veľa času v práci, asi mu doma neposkytuješ dostatočnú pozornosť
  2. Nechce aby si bola jeho matka – nekŕm ho, neobliekaj a nesleduj každý jeho krok
  3. Chce ťa vidieť, keď sa spolu milujete –  takže nezhasínaj! a zároveň mu ukáž, že je pre teba číslom jeden
  4. Cíti sa zle, keď ho ohováraš pred priateľmi – má city, aj keď sa ich snaží zakryť
  5. Skutkom rozumie lepšie ako pocitom – takže ho nekritizuj, keď ťa jeho správanie zranilo, radšej mu povedz, že miluješ, keď je romantický a naznač mu, ako chceš aby sa správal
  6. Nechaj ho pomôcť ti –  nemusíš robiť všetko sama, bude sa tak cítiť, že je vo vzťahu potrebný

Navyše mu ukáž, že ťa dokáže rozosmiať. Buď vďačná za všetko, čo pre teba robí a neber to ako samozrejmosť. Buď nežná a ženská, nesnaž sa stavať do role muža. Pochváľ ho, keď niečo robí dobre.

Ak chceš, by sa tvoje potreby stretli s pochopením, tak si musíš uvedomiť, že ostatní sa k nám správajú takým spôsobom, akým sa my správame k nim. Preto nemôžeš čakať, že ak ty budeš nevrlá a odutá, on sa bude snažiť potešiť ťa. Zmena začína vždy od seba.

 

Zdroj: yourtango.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.