Osamelosť

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Máš pocit, že sa vo svojom živote cítiš opustená? Takéto pocity môžu vznikať z rôznych dôvodov, no to neznamená, že by si to nemala riešiť a mala by si sa takto trápiť. Môžeš skúsiť napríklad aj jednu z týchto 5 vecí, vďaka ktorým sa ti uľaví a osamelosť pominie.

Môžeš začať pekne postupne, prípade skúsiť niečo, čo sa ti pozdáva najviac. Nakoniec možno urobíš všetkých päť vecí a budeš si môcť povedať, že pocity samoty raz a navždy konečne zmizli.

Porozprávaj sa s niekým cudzím

Znie to možno trochu zvláštne, no ak sa cítiš osamelo, náladu ti dokáže zdvihnúť aj obyčajný rozhovor. Oslov niekoho na zastávke počas čakania na autobus alebo v obchode, v reštaurácii, v kaviarni či v parku počas prechádzky alebo venčenia.

Aj keď ti to možno bude na začiatku nepríjemné, po pár sekundách stres a tréma opadnú. Ak nemáš priateľov, ktorí by ťa vypočuli, toto poslúži ako náhradné a dočasné riešenie.

Prestaň si namýšľať, že je s tebou niečo zlé

Keď vo svojom živote nemáš nikoho blízkeho, kvôli čomu sa cítiš sama, nenahováraj si, že si na chybe iba ty sama, lebo s tebou nie je niečo v poriadku. Je pravdepodobné, že za to môže niektorá z tvojich horších vlastností, ktorá nemusí sadnúť každému, no ľahko sa to dá napraviť.

Radšej sa zameraj na to, čo by si na sebe mohla zmeniť, aby sa to zlepšilo. Možno si príliš negatívna a pesimistická, a preto s tebou ľudia nechcú tráviť čas. Alebo sa často sťažuješ a ľudí to unavuje. Ak to zmeníš, aj prístup iných k tebe môže byť lepší.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife