Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ak sa cítiš v živote akoby stratený, neboj sa, nie si sám. Je to spôsobené aj touto dobou, kedy sa snažíme viac staviť na istoty a rozum, ako na to, kam nás ťahá náš vnútorný hlas. A potom sa stane to, že aj keď máte celé bohatstvo sveta, necítite sa šťastný… Aby ste žili „svoj“ život, snažte sa vyhnúť týmto chybám:

 

1) Necháš sa ovplyvniť cudzími názormi

Nikdy nenechaj druhých, aby za teba v živote rozhodovali, pretože oni nemajú šancu vidieť do teba, to čo naozaj cítiš a chceš. Druhí ti môžu poradiť iba z ich perspektívy, tak, ako by to urobili oni. Môžeš si tieto názory vypočuť a zvážiť, ale vždy sa nakoniec rozhodni sám – pretože ty potom budeš niesť jeho dôsledky.

2) Málo počúvaš svoj vnútorný hlas

Robí to mnoho ľudí, že pri rozhodovaní sa viac riadia racionalitou rozumu, ako keby mali počúvať svoj inštinkt. A práve ten je pre nás najprirodzenejší. Ak budeme v živote viac počúvať rozum, ako náš vnútorný hlas, môže sa stať, že zistíme, že vôbec nie sme šťastný, aj keď budeme bohatí, úspešní, či zdraví.

3) Máš negatívny prístup k veciam

Negatívny prístup môže pokaziť mnoho vecí, ako aj rozhodnutí. Nenechaj nikdy strachu, aby za teba rozhodoval. Každé ráno sa môžeš rozhodnúť, či sa budeš mať rád, budeš vnútorne pevný, odolný a sám sebou, s úsmevom na tvári. A ako sa zbaviť strachu? Jednoducho tak, že urobíš presne to, čoho sa bojíš.

4) Nezistil si, čo vlastne v živote chceš

Toto dokáže človeka naozaj zdeprimovať – ak si zatiaľ nenašiel v živote svoj cieľ. Otázka však znie – hľadali ste ho vôbec? Ak sa cítite vnútorne prázdny, je viac ako pravdepodobné, že nepočúvate svoj vnútorný hlas a potláčate to, čo naozaj chcete. Možno to robíte z existenčných otázok,  ale ak niečo naozaj chcete, NAOZAJ, nič by vám nemalo byť prekážkou, aj keby to znamenalo, že budete na svojom sne makať cez noc. Pretože víťazov nič nezastaví…

5) Obklopuješ sa ľuďmi, ktorí nezdieľajú tvoje názory a ciele

Okolie, v ktorom sa pohybuješ, má veľa spoločného s tým, aký život žiješ. Ak sa ti nepáči ten, aký žiješ teraz, skús si nájsť spoločnosť, ktorá bude na rovnakej vlnovej dĺžke ako ty a bude ťa motivovať k dosahovaniu tvojich cieľov.

6) Žiješ v minulosti

Z minulosti je sa dobre poučiť, ale tam to končí. Nezabúdaj, že minulosť neexistuje, iba ak v tvojej hlave a mysli – tam to všetko začína a končí. Nerozoberaj zbytočne veci ktoré sa stali, pretože tie už nezmeníš. Namiesto toho sa zameraj na prítomnosť a budúcnosť, a na nich aplikuj to, čo si sa doteraz naučil.

7) Nenecháš veci sa udiať

Ak sa snažíte veľmi kontrolovať každú jednu vec vo vašom živote, je dosť možné, že bránite životu, aby sa vám ukázal v tých najkrajších podobách o akých nemáte ani tušenia. Pracuj na tom, čo chceš dosiahnuť, ale nechci to iba jedným smerom, pretože niekedy nemáš ani tušenia, ako/akou cestou a spôsobom sa môže tvoj sen naplniť. Alebo ako je uvedené v citáte od Lao Tzu „Pracuj bez očakávaní“.

 

Na záver:

Každá cesta obsahuje tajomné zákutia, o ktorých cestovateľ nemá ani tušenia…

 

/zdroj: powerofpositivity.com, foto: pixabay/

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness