Azda každý človek túži po tom, aby bol v živote šťastný. Pre každého to však znamená niečo úplne iné. Mať negatívnu myseľ a konať vedomé zlo ti však to šťastie neprinesie. Musíš si ho privolať. Je to ako karma, ktorá sa ti vráti. Zmeň svoj život vďaka týmto 4 princípom a ver, že všetko bude pokojnejšie, lepšie.

Buď vďačná

Máš pocit, že tvoj život je fádny? Že iní ľudia ho majú lepší, majú niečo viac? Čo tak zamyslieť sa nad tými, ktorí toho majú menej. Mať strechu nad hlavou, teplé jedlo na stole, priateľov, ktorým môžeš veriť, … – to nie je samozrejmosť. Každý nový deň ti prináša veci, za ktoré môžeš byť vďačná! Usmej sa a poďakuj, hoc i len v duchu. Za to, že bol krásny letný deň, za to, že si mala výborný obed, za to, že si mala dôvod zasmiať sa. Na základe viacerých výskumov bolo zistené, že vďačnosť nás robí šťastnejšími, zdravšími, obľúbenejšími, aj empatickejší.

Staraj sa iba o seba

Ak ťa trápi to, že tvoja známa vyzerá v tých istých šatách lepšie ako ty, že kolegyňa si kúpila nové auto, alebo že sused má krajší trávnik, tvoj život nebude nikdy spokojný. Neustále porovnávanie sa k ničomu nevedie, a či si to priznáš alebo nie, ide iba o žiarlivosť a závisť, ktorú k druhým prechovávaš. Nestaraj sa o to, kto, kde, s kým, a ako, ale hľaď na seba. Ty si jediný človek na svete, ktorý je za teba zodpovedný, a ktorý ti môže ten život vylepšiť.

Zdravý životný štýl

V zdravom tele, zdravý duch, a teda aj myseľ. Pestrá a vyvážená strava nás nabíja energiou, rovnako tak aj každá športová aktivita. Do tvojho tela sa pri pohybe uvoľňujú endorfíny, a len ťažko ťa v tej chvíli bude niečo trápiť. Ak sa o seba postaráš, budeš zdravá, a už len to je dôvod na radosť zo života. Keď ťa nelimituje akné, ktoré ťa trápi, keď ťa pred zábavou na kúpalisku neodrádza pár kíl navyše, môžeš si život naplno užívať. A so všetkým, čo ťa trápi, sa dá niečo robiť. Keď si spokojná sama so sebou, budeš aj so svojím životom.

Nájdi si to, čo ťa napĺňa

Koníček, aktivita, hobby, práca. Je jedno, ako to nazveš, hlavné je, aby si vo svojom živote nerobila veci, ktoré ťa vnútorne ubíjajú. Ak len pri pomyslení na tvoju prácu ti príde zle, určite vieš, že niečo nie je v poriadku a mala by si pracovať na tom, aby sa to zmenilo. Keď nemôžeš robiť nič s prácou, musíš mať aspoň svoje voľnočasové aktivity, pri ktorých si oddýchneš, zabavíš sa, naplníš svoje vnútro pokojom.

 

Zdroj: happierhuman.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.