Zdravé snacky na turistiku
Unsplash/Victoria Aleksandrova/Kajetan Sumila

Chystáš sa na výlet alebo turistiku a rozmýšľaš, čo si so sebou zobrať na zahryznutie? Správne zvolené snacky ti dodajú energiu a udržia ťa v kondícii počas celého dňa. Práve preto ti v nasledujúcich riadkoch ponúkame 10 tipov na zdravé pochúťky, ktoré sú ideálne na cesty. Nechaj sa inšpirovať a vyber si také, ktoré ti spríjemnia každé dobrodružstvo.

Ich príprava je navyše veľmi jednoduchá a čo je ešte lepšie, niektoré jedlá si môžeš pripraviť aj dopredu, takže pred odchodom s nimi nebudeš musieť strácať čas.

Zdravé snacky na výlet alebo turistiku

Obložená bageta

Klasika, ktorá nesmie chýbať. Obyčajný rožok s maslom a šunkou skús nahradiť celozrnným pečivom a k tej šunke pridaj aj viacero druhov zeleniny. Do bagety sa dobre hodí šalát, paprika či uhorka, no necháme to na tvojej preferencii.

Plnená tortilla

Tortilla sa nespája iba s kebabom, môžeš si z nej urobiť chutný pokrm. Môžeš ju naplniť čímkoľvek od zeleniny, mäsa, šunky, vajíčok až po niečo sladké, napríklad orieškové maslo alebo tvaroh. Ide o super alternatívu k pečivu.

Toast s arašidovým maslom

Americká klasika, toast s arašidovým maslom a môžeš k nemu pridať aj med, džem alebo nakrájaný banán. Získaš tak všetky potrebné živiny a zároveň aj dosť energie na to, aby si na výlete vládala.

Domáce sušienky

Ak rada vypekáš, dopredu si môžeš pripraviť rôzne sušienky. Pridaj do nich čokoládu, ovocie alebo oriešky, aby boli trochu zdravšie. Na internete nájdeš množstvo chutných receptov.

Banánový chlieb

Ak máš doma prezreté banány, určite si z nich urob banánový chlieb. Vychutnáš si ho rovnako dobre ráno ku káve alebo na výlete, keď dostaneš chuť na niečo sladké.

Banánový chlieb
zdroj: Pexels/alleksana

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness