unsplash.com

V Paríži sa nachádza množstvo nádherných miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Prinášame ti užitočné tipy, ako sa nezblázniť v radoch na lístky a užiť si krásne výhľady. A pocítiť pravé Francúzsko.

Nie je to veru len tak, cestovať do veľkých európskych metropol a chcieť si ich užiť so všetkým potrebným. Leto je na výlety ideálne. Do lietadla ti stačí príručná batožina a do mesta fľaša vody a opaľovací krém. Najnovšie však aj poriadna dávka trpezlivosti. Pred týždňom sme navštívili Paríž a keby sme nemali cestovateľského ducha a dobrý plán, asi by sme ďalší týždeň trpeli fóbiou z ľudí a bolesťami končatín. Takto sa cestuje, nech sa páči.

Louvre a Versailles – asi tak 2 hodiny v rade na vstup

Louvre je najnavštevovanejším múzeom na svete. A že to tak skutočne je, spozoruješ hneď ako vykročíš z metra. Parížske metro má mimochodom najväčší počet staníc spomedzi všetkých svetových metier. A je druhé najväčšie v Európe. Hneď po moskovskom. Cestovať ním je skutočný zážitok.

View this post on Instagram

. 🇫🇷 Le mardi c’est #JourDeFermeture au musée du Louvre ! – 👀 Le saviez-vous ? La Grande Galerie fut construite entre 1595 et‪ 1609. Elle permettait, à l'origine, de relier le Louvre au palais des Tuileries.  Elle abrite aujourd’hui la collection de peintures italiennes et se prépare à vous accueillir dès demain ! – 📍 Aile Denon, salle 712. – – – – 🌍 Tuesday, it’s #ClosingDay at the Louvre! – 👀 Did you know? The Grande Galerie was built between 1595 and 1609 and was originally used to connect the Louvre to the Palais des Tuileries. The Grande Galerie now houses the collection of Italian paintings and is ready to welcome you tomorrow! – 📍 Denon wing, room 712. – 📷 © Musée du Louvre / Maëlys Feunteun . . . #MuséeDuLouvre #Louvre #LouvreMuseum #GrandeGalerie

A post shared by Musée du Louvre (@museelouvre) on

Pred presklenou pyramídou Louvru parkujú autobusy, stoja rady ľudí a fotia sa turisti. Chuť na obdivovanie Mony Lisy ťa prejde skôr, ako si najbližší japonský turista stihne vytiahnuť svoju „selfie“ tyč. Preto sa odporúča kúpiť si lístky online. So špeciálnou mestskou kartou, ktorá ti okrem dopravy po celom meste poskytne aj zľavy do niekoľkých vybraných parížskych múzeí, si ich môžeš kúpiť za naozaj výhodnú cenu.

Rovnaký postup platí aj pri návšteve zámku Versailles. Je tak krásny, pompézny a preslávený, že si návštevu najromantickejšieho mesta na svete bez prechádzky jeho chodbami radšej ani nepredstavuj. Jednoznačne si privstaň a choď ráno. S prvou várkou záujemcov budeš mať ešte dostatok času na prehliadku záhrad. Sú obrovské, takže si vezmi croissant a sprav si piknik na lavičke v tieni.

Zdroj: startitup.sk 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife