žiarlivosť

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Žiarlivosť je prirodzená emócia, ktorá sa môže objaviť v každom partnerskom vzťahu. Ak sa stane chorobnou a nekontrolovateľnou, môže viesť k vážnym problémom a zničeniu vzájomnej dôvery. 

Toto je 6 znakov, že ty alebo tvoj partner trpíte chorobným žiarlením.

Nadmerne ťa kontroluje

To, že sa o teba partner zaujíma, nie je nič zlé. Horšie je to, ak chce o tebe vedieť úplne všetko a má potrebuje ťa kontrolovať každých päť minút. Medzi príznaky chorobného žiarlenia patrí práve nadmerná kontrola telefónu či sociálnych sieti.

Obviňuje ťa z nevery

Ak ťa bez akýchkoľvek dôkazov obviňuje z nevery iba na základe jeho domnienok, trpí chorobnou žiarlivosťou. Psychologička Mgr. Jitka Kneslová sa v našom článku TU vyjadrila jasne: „Najčastejšie sa jedná o tzv. Othellov syndróm, keď je dotyčný nepopierateľne presvedčený, že ho partner podvádza, aj keď to nie je pravda a nemá žiadny dôvod žiarliť,“ dodáva odborníčka.

manipulátor
zdroj: Pexels/MART PRODUCTION

Emocionálne výbuchy

Medzi príznaky chorobnej žiarlivosti patria aj emocionálne výbuchy, ktoré sú sprevádzané hnevom, výbušnosťou a agresívnym vystupovaním. Takéto správanie narúša harmóniu vzťahu a môže ho dokonca aj zničiť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating