Toxická osoba

Nikto si svoje zlé vlastnosti neprizná. Pozrieť sa do zrkadla a vidieť v ňom to, čo sa mnohým nepáči, nie je ľahké. Myslíme si o sebe len to dobré a ak začujeme, že o nás niekto iný nemá rovnakú mienku, poriadne sa naštveme. Ako zistíš, že si napríklad pre svoje kamarátky práve ty toxická osoba? I keď ti to nepovedia nahlas, môžeš na to prísť sama.

Keď pred nimi robíš nasledujúce 3 veci, ver tomu, že ťa vnímajú v horšom svetle, ako by si chcela.

Nepustíš ich k slovu

Ty si vždy tá, ktorá chce byť stredobodom pozornosti. Miluješ, keď môžeš rozprávať a tvoje kamošky ťa (ideálne s údivom a rešpektom) počúvajú. Vieš sa pochváliť, posťažovať, hlavne, aby sa riešil tvoj život. Možno sa ti zdá, že v tom nie je problém, no ver, že v duchu ťa zrejme preklínajú.

Časom ich to prestane baviť a vaše väzby sa pretrhnú, pretože nebudú chcieť tráviť čas s niekým, kto pre ne nie je pravá kamarátka, pretože sa o ne nezaujíma. Priateľstvo je o rovnováhe.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

V ohováraní sa vyžívaš

Keď už máš to slovo, väčšinou sa to zvrtne aj ku klebetám. Nikto nie je svätý a každá z nás miluje občas tárať o tom, čo počula alebo sa hrať na sudcu v živote iných. No všetko má svoje hranice. Ak to robíš pravidelne a si tou, ktorá nepravdivé reči roznáša ďalej, si naozaj toxická osoba. Tvoje kamarátky ti prestanú veriť a hovoriť svoje tajomstvá, pretože sa budú báť, že aj o nich budeš pred inými hovoriť.

Nie si ich podpora

Priateľky potrebujú vedľa seba človeka, ktorý im povie vždy pravdu, no zároveň bude ich oporným bodom. Niekedy si musíš zahryznúť do jazyka a radšej vysloviť milosrdnú lož, ako niečo, čo by im ublížilo. Keď zhadzuješ ich úspechy a nepodporuješ ich sny, nikdy z teba nebude pravá kamoška.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife