Žiarlivý partner

Žiarlivý partner je pre mnohé ženy príťažlivý. Majú tak pocit, že im na nich záleží a veľakrát vyvolávajú žiarlivosť všelijakými spôsobmi. Aby sa presvedčili o tom, že partner po nich stále túži a nechce, aby mu odišli za niekým iným. Ak sa tak však stane, TU nájdeš spôsob, ako sa s takouto zradou vyrovnať.

Iné ženy to ale majú opačne. Odpudzuje ich, keď na nich partner žiarli. Je to pre nich absolútne nepríťažlivé a vo vzťahu neakceptujúce. Ony zase nevedia pochopiť ľudí, ktorí na svojho partnera žiarlia.

Hoci ich zaručene zamrzí, že sa ich polovička pozrela na inú ženu alebo mu možno nejaká napísala. Inokedy sa na tom zasmejú a hodia to za hlavu, pretože to pre nich vôbec nie je podstatné. V takýchto vzťahoch kraľuje dôvera a komunikácia, čo by nemalo chýbať v žiadnom partnerskom vzťahu. No príliš veľa voľnosti je tiež niekedy skôr na škodu.

Čo však spraviť, ak je tvoj partner až chorobne žiarlivý? Neustále ti robí scény, dokonca ti ich zvykne vyrábať aj na verejnosti. A to iba kvôli tomu, že sa na teba cudzí chlap len pozrie. Zakazuje ti nosiť výstrihy či krátke alebo obtiahnuté šaty. Neustále ti rozkazuje, s kým môžeš a s kým nemôžeš ísť von a dokonca ti kontroluje mobil. To je príklad chorobného žiarlivca.

Žiarlivý partner
zdroj: Unsplash/Spencer Davis

Psychologička Mgr. Jitka Kneslová z online poradne MOJRA.sk, ti prezradí, čo robiť v prípade, ak máš doma žiarlivého partnera. No to nie je všetko. V nasledujúcich riadkoch sa dozvieš, ako upokojiť svoju polovičku pri žiarlivostnej scéne. A je vôbec možné žiť s takýmto človekom a byť vo vzťahu spokojná?

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating