Photo by Becca Tapert on Unsplash

Ktorá z nás by nechcela byť tá obľúbená? Mať pri sebe skutočných priateľov a známych, s ktorými si udržíš dobré vzťahy a nikdy sa nebudú musieť pretvarovať, že sú radi, keď ťa vidia. Každá sme iná a výnimočná, každá máme osobitné vlastnosti. No ak chceš patriť do klubu obľúbených, tieto 4 by si rozhodne mať nemala.

Nízke sebavedomie či vysoké ego

Zdravé sebavedomie je kľúčom k úspechu v medziľudských vzťahoch. Takýto človek pôsobí na ostatných sympaticky. Príliš nízke sebavedomie, či opačne, vysoké ego, pôsobia skôr nepríjemne. Ak si neveríš, pôsobíš placho, utiahnuto, akoby si nemala záujem sa s nikým kontaktovať.

Je ťažké s tebou nadviazať reč. No ak si ten druhý extrém – príliš sebavedomá, pôsobí to na ľudí rovnako. Nebudeš v ich očiach sympatická, pretože nikto nemá rád ľudí, ktorí rozprávajú iba o sebe. O tom, ako si vybuduješ zdravé sebavedomie, sme písali v nedávnom článku.

Mudrovanie

Komunikácia a diskusia sú hlavným bodom stretávania sa s inými ľuďmi. Avšak mala by si vedieť, čo všetko si môžeš dovoliť povedať, kde sú hranice slušnosti a kedy je lepšie zavrieť ústa. Nikto nemá rád mudrtlantov, ktorí druhých neustále poučujú, skáču im do reči a myslia si, že všetko vedia lepšie. Ak aj máš viac znalostí, niekedy je lepšie držať jazyk za zubami. Nikto sa nebude chcieť s tebou baviť, ak ho zhováranie s tebou bude unavovať.

Závisť, žiarlivosť

Chorá túžba po tom, čo majú iní a ty nie, nie je práve dobrým základom obľúbenosti. Vyhni sa rečiam o tom, čo majú druhí, zameraj sa len na seba a svoj život. Aj keď si to nepriznáš, to, že niekomu závidíš sa dá veľmi ľahko zistiť. Odhaliť človeka, ktorý závidí sa dá vďaka 4 znakom. Ľudia ťa kvôli tomu budú vnímať ako nepríjemného človeka, ktorý druhým nič nedopraje.

Ohováranie

Práve s vyššie spomenutou závisťou úzko súvisí aj ohováranie. Jedna vec je, ak niekomu tajne niečo závidíš, a tá druhá, ak si neodpustíš ohováranie poza jeho chrbát. Okrem toho, že je to naozaj škaredá vlastnosť, ľudia, s ktorými klebetíš ťa nikdy nebudú považovať za dôveryhodnú osobu. Dobre vedia, že nemáš problém s ohováraním a preto sa ti úprimne nezdôveria s osobnými vecami. Ak chceš, aby ťa mali radi, s klebetami ihneď prestaň!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife