pexels.com

Hovorí sa, že ak sme zamilovaní, máme na očiach ružové okuliare. Práve tie nám však niekedy bránia vidieť ľudí takých, akí v skutočnosti sú. 

Láska občas býva slepá a v začiatkoch vzťahu sa zdá byť všetko dokonalé. Ako však zistíš, že ten chlapec je naozaj dobrý? Že ho nevidíš ako dokonalého len kvôli poblázneniu z lásky? Existujú veci, ktoré ti vedia napovedať, či bude taký aj po dlhšom čase. Tak čo, spĺňa tvoja polovička niektoré z týchto 10-tich bodov?

10. Podporuje tvoju sebadôveru

Sebavedomie je veľká nutnosť v každom vzťahu, a ak si našla muža, ktorý vždy nájde spôsob, ako ti to tvoje podporiť, je to pravý chlap. Aj zdanlivo malé veci, ako napríklad to, že ti povie, že si krásna – aj keď práve sedíš v teplákoch pred telkou, sú znakom skutočnej lásky. Rôzne komplimenty a podpora v každom smere – to si zaslúži každá z nás.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

9. Zaujíma sa o tvoje sny

Žena by nemala byť s niekým, kto len predstiera záujem o jej život, ciele a sny. Ešte horšie by bolo, ak by sa z nich vysmieval. Dobrý priateľ je nielen trpezlivý poslucháč, ale aj človek, ktorý ťa podporí v každom tvojom nápade. Ak verí v tvoje sny a stávajú sa z nich aj tie jeho, je to ten pravý.

8. Nebojí sa ukázať svoju zraniteľnú stranu

Ak je človek schopný ukázať svoju emočnú stránku, znamená to, že jeho emočné IQ je vysoké, čo je vo vzťahu dobrá vec. Citlivosť a schopnosť komunikovať – ženy chcú niekoho, kto sa dokáže s emocionálnymi ťažkosťami zdôveriť. Takýto druh intimity je iba u ľudí, ktorí majú medzi sebou silnú dôveru a skutočnú lásku.

7. Je milý k deťom a zvieratám

Toto je veľmi dôležitý bod v zozname „skutočne dobrý priateľ“. Ak je niekto láskavý k zvieratám a deťom, má veľké srdce a nemôže to predsa byť zlý človek. A nielen deti. Všímaj si aj jeho celkové správanie k ľuďom – ako sa správa k rodičom, kamarátom, či čašníkovi, ktorý vám priniesol nesprávne jedlo. Veľa to o ňom napovie.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

6. Inšpiruje ťa

Nikdy ti nenapadlo, že by tvoj priateľ mohol byť aj tvojou múzou? V skutočnosti je to skvelá vec do vášho spoločného života. Ak si s niekým, kto ťa prakticky každý deň inšpiruje, je to priam euforický pocit. Je jedno či ide o prácu alebo súkromný život. Študovať? Viac cestovať? Venovať sa koníčku? Ten správny vzor, ktorý ti pozitívne ovplyvňuje život je požehnanie.

5. Môžeš mu veriť

Dôvera je kľúčom ku každému dobrému a stabilnému vzťahu. Svojej polovičke musíš na 100 % dôverovať. A to vždy a v každej situácií. Ak sa zdráha, nie je otvorený alebo všeobecne tajomný typ, stráviš život len paranoidnými predstavami o tom, kde a s kým je.

4. Cítiš sa s ním bezpečne

Je dôležité, aby sa žena s mužom cítila bezpečne nielen fyzicky, ale aj emocionálne. Dobrý človek, ktorý ťa má rád ti takéto prostredie vytvorí. Nie je to len o tom, cítiť sa chránená pred inými ľuďmi, ale súvisí to aj s dôverou k nemu. Nemôžeš sa cítiť ohrozená ani inou ženou.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

3. Vie, že činy sú viac ako slová

Slová síce znejú pekne, no dôležité sú skutky. Hovoriť Milujem ťa a dokázať to sú 2 odlišné veci. Ak ťa naozaj miluje, dokazuje to i maličkosťami nielen tebe, ale aj vášmu okoliu. Nezáleží na tom, či ti prinesie na rande ružu, spraví raňajky do postele, pomôže s úlohami, alebo tie dve slová vysloví vtedy, keď ich potrebuješ počuť.

2. Rozosmieva ťa

Smiech lieči a nesmie chýbať ani v partnerskom vzťahu. Ak ťa dokáže rozosmiať, dokáže aj naplniť tvoje srdce šťastím. Dobrý priateľ si nájde spôsob, ako ti vyčariť úsmev na tvári. Či už náhodnou textovou správou pre krajší deň, alebo súkromným jazykom a zvykmi, ktorým rozumiete len vy.

1. Nedovolí ti zabudnúť na to, že ťa miluje

Muž, ktorý ťa miluje, ti nikdy nedovolí, aby si o tom čo i len na sekundu zapochybovala. Dokáže ti, že mu môžeš vždy veriť a svoju lásku ti prejavuje rôznymi spôsobmi. Sú to práve spomínané činy, ale aj to, že si pre neho prioritou.

 

Zdroj: thetalko.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating