Photo by DISRUPTIVO from Unsplash

Závisť, žiarlivosť. Aj tieto škaredé vlastnosti patria do nášho života. Niekto sa stará o svoj život, a niekto by ti závidel aj nos medzi očami. Ľudia sa porovnávajú s inými a nedoprajú nič viac, ako majú oni sami. Ako zistíš, že niekto závidí aj tebe? Sleduj tieto znaky!

Ohováranie

Jedna z vecí, ktorú robí žiarlivý človek najčastejšie, je ohováranie. Rečami poza tvoj chrbát sa ti snaží ublížiť alebo ťa pred inými ľuďmi zhodiť. Tvoje úspechy či iné „lepšie“ veci v živote mu nedajú spať a musí sa pred niekým vyrozprávať, aby menil názor na teba aj im. Ak ťa niekto ohovára kvôli tvojím vlastnostiam či činom, ktoré si spravila, je to bežné. No ak sa reči týkajú tvojho výzoru, práce, úspechu, majetku, … ide o čistú závisť.

Falošné komplimenty

Falošného človeka odhalíš ľahko – večne sa usmieva, hrá sa na najmilšieho a najpriateľskejšieho človeka na svete. Ako už dobre vieš, za ten veľký úsmev niečo skrýva. Rovnako tak aj za nekonečné komplimenty, a to za každú blbosť. Sú prehnane milé, takže je hneď jasné, že to nemyslí vážne. Väčšinou ti závidí to, čo ti daný človek sám vychvaľuje.

Zhadzuje tvoje úspechy

Vždy, keď sa ti niečo vydarí, je to pre závistlivého človeka rana. Za každým tvojím úspechom je jeho neúspech. Takže všetko, čo dosiahneš sa bude snažiť zhodiť, aby si z toho nemala dobrý pocit ty ani tvoje okolie. Na kritiku si vždy nájde čas. Dostala si povýšenie v práci? No a? Ona ho už má za sebou! Máš na balkóne pekné kvety? A čo? To preto, že si si ich už také kúpila, ona si tie svoje sama vypestovala! Či už pôjde o malé alebo veľké veci, stále sa nájde nejaké no a?

Je ti konkurenciou

Občas závisť neostane iba pri rečiach. Ak ti niekto niečo tak veľmi závidí, dokáže si v hlave predstavovať, že si pre neho súper. Vo veciach, v ktorých ti závidí sa ti snaží konkurovať. Je to ako keď jeden sused závidí tomu druhému vianočnú výzdobu, a tak sa schválne snaží mať tú svoju väčšiu a žiarivejšiu. Ak si ty kúpiš drahú kabelku, ona si kúpi ešte drahšiu. Ak schudneš 2 kilá, ona schudne 3! Nuž, smutné je, že o žiadnu súťaž v medziľudských vzťahoch nejde.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife