Sú veci, ktoré musíš robiť, ak chceš mať zdravý a dlhodobý vzťah, ktorý vás oboch teší. Spísali sme 7 dôležitých aspektov vo vzťahu, na ktoré by si nemala zabúdať ty a ani tvoj partner. 

Komunikácia je kľúčová. Je dôležité spolu komunikovať a rozprávať sa, inak môže váš vzťah zlyhať na klasických veciach ako je nedôvera či zamlčanie veci, čo môže vyvolať len zbytočné hádky.

Mať spoločné záľuby a aktivity. Nájdite si niečo, čo môžte robiť spoločne. Či je to šport, pozeranie filmov alebo hocijaká aktivita, ktorá vás vo voľnom čase baví a napĺňa. Budete tak tráviť spolu zmysluplný čas, a nie sa len nudiť doma na gauči. Pri rôznych aktivitách spoznáte viac toho druhého a budete tak udržiavať aj priateľstvo, ktoré je vo vzťahu taktiež dôležité.

Je v poriadku sa ospravedlniť. Ak sa aj dostanete do krízy a hádky, je nutné si uvedomiť, že ospravedlnenie sa a priznanie si chyby je dôležité, aby ste dokázali spolu ďalej fungovať.

zdroj: pexels.com

Buďte najlepší priatelia. Tak, ako ste aj partneri, ste aj najlepší priatelia, ktorí spolu trávia veľa času, zaujímajú sa o pocity toho druhého a komunikujú medzi sebou. Taktiež hovoríte o svojich problémoch a trápeniach, preto je nutné rozvíjať u vás aj úprimné priateľstvo, pretože po čase vám nebude stačiť len fyzická príťažlivosť, ale aj niečo hlbšie.

Zaujímajte sa o pocity toho druhého. Pýtaj sa, aký mal dnes deň. Zaujímaj sa o to, čo robil, čo ho trápi a čo ho teší. Len tak budeš mať pocit, že toho druhého naozaj poznáš.

Podporujte sa navzájom. Dbajte na to, aby ste sa podporovali vo svojich snoch a plánoch, ktoré máte nezávisle od seba. Diskutujte o tom, čo chcete a premýšľajte, ako sa to dá dosiahnuť. Ak sa budete brzdiť, neskôr sa to ukáže na vašom vzťahu.

Buďte tu pre seba. Aj keď možno netrávite spolu každý deň, skúste tu byť pre seba neustále. Čiže vedieť sa na toho druhého spoľahnúť, aj keď si niekoľko kilometrov ďaleko. Vytvorte si vzťah, v ktorom nebudete mať pocit, že ho otravujete, ale že sa chcete podeliť aj o pekné aj smutné veci.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.