Rozchod

Hovorí sa, že problémy sú na to, aby sa riešili. Vyskytujú sa aj vo vzťahoch, no niektorí ľudia ich nezvládnu a nasleduje rozchod. V niektorých prípadoch muža a ženu ku koncu dovedú práve dve ženské vlastnosti, ktoré na nás chlapi neznesú. Máš ich aj ty?

Rozchod môžu zapríčiniť tieto 2 ženské vlastnosti:

Kritizovanie

To, že sa občas sťažuješ na správanie partnera, ktoré sa ti nepáči je úplne normálne a patrí do každodenného života mnohých párov. A máš plné právo mu o tom povedať, takisto ako aj on tebe. Robíte to v prospech vášho vzťahu a tak chránite aj svoje vlastné hranice. Je však niečo úplne iné, keď svojho chlapa začínaš kritizovať každý deň za všetko, čo robí, ale aj za všetky maličkosti.

Nielen, že to ničí váš vzťah a rozchod vás neminie, ale má to veľmi negatívny vplyv aj na partnerovu psychiku. Práve takéto správanie sa stáva veľkým problémom, ktorý sa častokrát ani nedá vyriešiť. Tvoj chlap z toho môže byť natoľko psychicky zničený a môže v sebe skrývať toľko hnevu, že o láske už nebude ani reč.

Konflikty vo vzťahu
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Chýba ti rešpekt

Akonáhle je vo vzťahu prítomné opovrhovanie tým druhým, hovorí to o vás oboch veľa. Takýto pár nikdy nedokáže byť spolu úprimne šťastný. To, že opovrhuješ partnerom vo vzťahu, si nemusíš ani uvedomovať. Prejavuje sa to v tom, že stále guľáš očami, keď ti niečo povie, neberieš jeho slová a názory vážne, stále si z neho robíš srandu a aj na verejnosti a sem-tam na neho „zo srandy“ aj zanadávaš.

Avšak vôbec si nemusíš uvedomovať, že to tvojho milovaného môže bolieť a že ho tým veľmi urážaš. Dávaš mu najavo, že ti chýba rešpekt voči nemu. Len málo ľudí vydrží vo vzťahu s niekým, kto sa takto správa. Práve preto by si si mala dávať veľký pozor na to, ako sa správaš a nepreháňať s vecami, ktoré by mu mohli nejakým spôsobom ublížiť.

Muž so ženou sa hádajú
zdroj: Pexels/Timur Weber

V našom staršom článku sa dočítaš o veciach, ktorými ti partner môže dávať najavo, že máte problémy vo vzťahu. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating