Pamätáš si, ako sme vždy plánovali, že budeme bývať vedľa seba? V rodinnom dome s upraveným trávnikom a dokonalým manželom, ktorý v jednej ruke drží dcérku v ružovej tylovej sukničke a v druhej práve spravenú sangriu? Uznávam, bola to dosť konkrétna predstava. Večerné rozhovory niekedy zahŕňali až priveľa detailov, ale tebe to nikdy nevadilo.

Boli sme len my dve, a tak nám to vyhovovalo najviac

Byť tvojou najlepšou priateľkou vyžadovalo veľa trpezlivosti a odolnosti voči štipľavým komentárom. Nikdy som sa však nenudila. Spolu sme tvorili nerozlučnú dvojku, takú, ktorá vo filme skončí buď v spoločnej cele, alebo príde s vlastným tanečným číslom. Stáli sme pri sebe aj po tom, ako sa jedna z nás ostrihala, a ešte aj teraz by som sa pobila za tvoju česť, keby to bolo nutné.

zdroj: pexels.com

 

Navzájom sme si boli tými najväčšími fanúšičkami a hoci sa už nerozprávame, stále ti prajem len to najlepšie. Mrzí ma, že som ti nepísala priania k narodeninám. Mrzí ma aj to, že pieseň, ktorú som pre teba zložila, si si už nestihla vypočuť. Nevedela si o nej. Cítili sme, že sa od seba vzďaľujeme. Nechcela som ťa však nútiť, aby si ostala.

Najlepšie priateľky na dobu určitú?

Klamala by som, keby som povedala, že to bolo spoločné rozhodnutie. Odišla som skôr, ako by si to spravila ty, pretože som už ďalej jednoducho nevládala. Každý máme svoje chyby, no ja som viac nedokázala znášať fakt, že tvoje prísľuby boli iba prázdne slová. Bola si pre mňa všetkým a ver, že som nad tým dlho premýšľala. Najhoršie na tom však nebola strata najlepšej priateľky.

Stratila som niekoho, komu som sa mohla zdôveriť so všetkým. Ženu, ktorá mi vždy kryla chrbát a obetovala každú minútu, ktorú mohla, aby tu bola pre mňa. Stratila som teba a s tebou aj kúsok seba.

zdroj: pinterest.com

 

Teraz máme vlastné životy, ako keby sa naše príbehy nikdy nestretli. Spoznala by si ma, keby si ma zahliadla v dave? Zamávala by som ti, ak by si okolo prechádzala s ľuďmi, o ktorých už nič neviem? Je zvláštne, ako sa naše cesty rozišli, a pritom študujeme aj bývame v tých istých mestách. Nikde ťa však už nevídam.

Chcem, aby si vedela, že to nebola nikoho chyba. Nikdy nezabudnem na to, čo sme spolu prežili a spomínať budem na tie dobré časy, sľubujem. Verím, že ty tiež.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.